رویکرد هلال‌احمر استفاده از ظرفیت‌های بومی در کلیه استان‌ها است

قوسیان‌مقدم با تأکید بر استفاده از نیروهای بومی در انتخاب مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر در کلیه استان‌ها افزود: رویکرد هلال‌احمر کشور استفاده از ظرفیت‌های بومی در انتخاب مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر در کلیه استان‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مراسم آئین تکریم و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با حضور محمدحسن قوسیان‌مقدم دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در ابتدا دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه هلال‌احمر جایگاهی ویژه در سطح بین‌المللی دارد، اظهار کرد: اصولی در جمعیت هلال‌احمر حاکم است که بسیاری از آن به مبانی دینی شباهت داشته و فعالیت‌های ما بر همین اساس است.

وی با اشاره به اصول هفت‌گانه جمعیت هلال‌احمر گفت: باید این اصول برای تمامی مردم بازگو شود زیرا بسیاری از اعضای این جمعیت، جوانان عاشق و از بین مردم بوده و در بحران‌ها در کنار مردم هستند تا بتوانند آسیب‌های روحی به افراد را کاهش دهند.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور فعالیت هلال‌احمر را فقط منوط به حوزه امدادرسانی ندانست و بیان کرد: در سال ۸۳، جمعیت هلال‌احمر در کنار ۱۷ دستگاه فعال کشور در حوزه توجه به جوانان و مسائل اجتماعی رتبه اول را کسب کرد که این امر نشان‌دهنده ظرفیت جمعیت هلال‌احمر در کشور است.

قوسیان‌مقدم با اذعان به اینکه هلال‌احمر در تمامی بحران‌ها به مردم خدمات‌رسانی انجام می‌دهد، تصریح کرد: تمامی اعضا و داوطلبین جمعیت هلال باید با خدمت به مردم از هلال سرخ‌روی لباسشان دفاع کنند که این امر تاکنون در هلال‌احمر کشور اجرایی شده و اعتماد مردم به این جمعیت روزبه‌روز در حال افزایش است.

وی با اذعان به اینکه جوانان هلال‌احمر می‌توانند به عملکرد این جمعیت نظارت کنند، بیان کرد: با تغییر اساسنامه انتخابات، جوانان می‌توانند بر انتخابات و عملکرد هلال‌احمر در سطح کلان نظارت کرده و رأی نمایندگان جوانان به‌اندازه مقام‌های کشوری در انتخابات ارزش دارد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر کشور، این نهاد را حلقه اتصال توانمندی مردم و نیازهای جامعه معرفی کرد و گفت: در هلال‌احمر به مقوله آموزش به‌ویژه با راه اندازی خانه‌های هلال در روستاها بسیار توجه شده و این روند باید ادامه پیدا کند زیرا در ساعات اولیه بحران مردم باید به رفع کاهش خسارات کمک کنند به همین دلیل می‌توان هلال‌احمر را حلقه اتصال توان توانمندان و نیاز نیازمندان است.

قوسیان‌مقدم با تأکید بر استفاده از نیروهای بومی در انتخاب مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر در کلیه استان‌ها افزود: رویکرد هلال‌احمر کشور استفاده از ظرفیت‌های بومی در انتخاب مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر در کلیه استان‌ها است زیرا این افراد به مشکل و توانمندی‌های هلال‌احمر استان‌های خود آشنایی داشته و می‌توانند به‌درستی از تمامی امکانات و افراد کارشناس استفاده کنند.

وی با قدردانی از اقدامات مدیرعامل سابق جمعیت هلال‌احمر استان گیلان گفت: گیلان از جمله استان‌هایی است که با بیشترین بلایای طبیعی همراه است ولی در دوران ریاست مهدی ولی پور در هلال‌احمر گیلان اقدامات بسیار خوبی به‌مانند نوسازی ۱۰۰ درصدی ناوگان، ساخت ساختمان مرکز هلال و پایگاه اورژانس هوایی انجام‌شده و واقعاً جای تشکر و قدردانی دارد.

Share