کمک مالی هنگ‌کنگ به ۷ میلیون شهروند دائمی؛ هر نفر ۱۲۸۰ دلار آمریکا

هنگ‌کنگ یک “صندوق نجات” را برای کمک به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا مانند رستوران‌ها یا آژانس‌های مسافری تشکیل داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، به نقل از فایننشال تایمز، هنگ‌کنگ به هر ۷ میلیون شهروند دائمی و بالای ۱۸ سال خود حدود ۱۰ هزار دلار هنگ‌کنگ (۱۲۸۰ دلار آمریکا) کمک نقدی خواهد کرد. این مبلغ از بودجه سالانه هنگ‌کنگ به شهروندان اعطا می‌شود.

اقتصاد این منطقه در ماه‌های قبل به دلیل تظاهرات طولانی معترضان به قانون “استرداد مجرمان به سرزمین اصلی چین” و پس از آن “شیوع ویروس کرونا” در وضعیت ناخوشایندی به سر می‌برد. تظاهرات هنگ‌کنگ ‌اندکی بعد به جنبش “دموکراسی خواهی” در این منطقه تبدیل شد.

در حال حاضر ۸۱ فرد مبتلا به کرونا در هنگ‌کنگ شناسایی شده‌ و ۲ نفر نیز جان باخته‌اند.

وزیر اقتصاد هنگ‌کنگ در این باره گفت: اقتصاد منطقه در سال جاری با چالش‌های گسترده‌ای مواجه شده است.

وی افزود: به دلیل مشکلات اقتصادی امسال تصمیم گرفتیم تا به شهروندان دائمی و بالای ۱۸ سال  حدود ۱۰ هزار دلار هنگ‌کنگ کمک نقدی کنیم. با این سیاست مصرف داخلی تقویت شده و از فشار مالی بر مردم کم خواهد شد.

مقامات همچنین اجاره خانه‌های عمومی را کاهش داده و مالیات کمتری از دارایی و دستمزد می‌گیرند.

براساس پیش‌بینی‌ها کسری بودجه این منطقه در سال ۲۰۲۱ به ۱۸ میلیارد دلار هنگ‌کنگ در این منطقه خواهد رسید و رکوردی تاریخی به ثبت می‌رساند.

پیشتر هنگ‌کنگ یک “صندوق نجات” را برای کمک به مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا مانند رستوران‌ها یا آژانس‌های مسافری تشکیل داد.

در ماه گذشته، نگرانی از شیوع بیشتر ویروس کرونا ضربه جدیدی به بخش گردشگری هنگ‌کنگ زده است.

جنگ تجاری چین و آمریکا نیز ضربه بزرگتری را به این منطقه وارد کرده و یکی از دلایل کندی اقتصاد منطقه به شمار می‌آید.

Share