«محمد سعیدی» بازداشت شد

محمد سعیدی مدیرعامل سابق شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، یک منبع آگاه قضایی، خبر دستگیری محمد سعیدی عضو تیم سابق مذاکره‌کننده هسته ای را به اتهام فساد مالی تایید کرد.

دستگیری وی هیچ ارتباطی به موضوع هسته ای ندارد و نام وی از مدت ها پیش در شبکه فساد در شرکت کشتیرانی مطرح بوده است.

این مقام آگاه قضایی گفت: پرونده کشتیرانی جزو پرونده های مشهور دستگاه قضایی است.

محمد سعیدی که از سال ۹۴ به ریاست شرکت کشتیرانی منصوب شده بود، در مرداد ۹۸ استعفا داد و آبان ماه همان سال به اتهام اخذ رشوه و سایر تخلفات مالی دوران مدیریتش، توسط سازمان بازرسی کل کشور تحت تعقیب قرار گرفت و در نهایت بازداشت شد.

سعیدی متولد ۱۳۴۰ در اراک، در جوانی عضو کمیته انقلاب اسلامی بود و با تشکیل وزارت اطلاعات در سال ۶۳ به این نهاد پیوست.

او که در زمان حضور در وزارت اطلاعات، روابط نزدیکی با غلامرضا آقازاده، وزیر نفت دولت هاشمی(از ۶۴ تا ۷۶) پیدا کرد، با شروع دولت اصلاحات و رفتن آقازاده از وزارت نفت به راس سازمان انرژی اتمی، به همراه آقازاده به این سازمان پیوست. سعیدی در تشکیلات تحت ریاست آقازاده تا حد قائم مقامی سازمان بالا رفت و از همان‌جا وارد تیم مذاکرات هسته ای  شد. سعیدی از ابتدای شروع مساله هسته‌ای ایران در اوایل دهه ۸۰ و زمانی که حسن روحانی دبیر شورایعالی امنیت ملی و مذاکره‌کننده ارشد ایران بود، عضو تیم مذاکره‌کننده ایران شد.

محمد سعیدی، دوم شهریورماه ۱۳۹۴ با حکمی از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت، به عنوان مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران منصوب شده بود.

Share