افتتاح نخستین دهکده الگویی بوم‌گردی کشور در رشت

همزمان با آخرین روز از هفته دولت با حضور استاندار گیلان و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور نخستین دهکده الگویی بوم‌گردی کشور در رشت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عصر امروز و در آخرین روز از هفته دولت با حضور دکتر ارسلان زارع و دکتر سلیمان پاک سرشت نخستین دهکده الگویی بوم‌گردی کشور در مرکز آموزش و سنجش مهارت های کشاورزی و گردشگریِ روستایی رشت افتتاح شد.

نخستین دهکده الگویی بوم گردی کشور در زمینی به مساحت ۱۲ هکتار با هدف ارایه آموزش های اثربخش منجر به اشتغال افتتاح شد.

دهکده الگویی بوم‌گردی کشور مرکز آموزش و سنجش مهارت های کشاورزی و گردشگریِ روستایی، با هدف ایجاد فرصت های اشتغالزایِ دارایِ ارزش افزوده برای روستاییان، همگام با طرح تکاپو و براساس مفاد تفاهم نامه استانداری گیلان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور راه اندازی شده است.

در این دهکده علاوه بر آموزش و سنجش صلاحیت حرفه ای متقاضیان در حوزه های کشاورزی و گردشگری روستایی، احیای مشاغل بومی و کهن پیشه ها، برگزاری رویدادها و جشنواره های بومی- محلی در حمایت از مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای، همکاری مشترک با دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی در اجرای پروژه های آموزش منجر به اشتغال، ارایه آموزش های تلفیقی با هدف توسعه منابع درآمدی روستاییان، ایجاد فضای مناسب برای حمایت از استارتاپ های حوزه کشاورزی و گردشگری روستایی و چندین برنامه دیگر اجرا می شود.

Share