اجرای پروژه «هشت محل، هشت بهشت» در لاهیجان

احمدی گفت: پروژه‌ای که ما در بازآفرینی شهر لاهیجان دنبال می‌کنیم تحت عنوان «هشت محل، هشت بهشت» است که بسیار ارزشمند است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، فرماندار لاهیجان ضمن تبریک بابت حماسه بزرگ ۲۹ اردیبهشت که در نقاط مختلف کشور خلق شد گفت: لاهیجان هم این افتخار را داشت که با مشارکت ۹۰.۷ درصد در انتخابات یک برگ زرینی را در برگ‌های بسیار ارزشمند خودشان در شهرستان رقم زدند و بیش از ۸۲ هزار نفر از مردم لاهیجان به دولت جناب دکتر روحانی آری گفتند.
سید محمد احمدی با اشاره به اینکه شهرستان لاهیجان یکی از شهرستان‌های تاثیرگذار در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سایر حوزه‌ها در استان و حتی کشور است، گفت: جمعیت شهرستان لاهیجان طبق آخرین سرشماری ۱۶۷ هزار ۵۴۴ نفر است و شهر لاهیجان ۱۰۱ هزار و ۷۳ نفر جمعیت دارد.
او با اشاره به محورهای توسعه شهرستان لاهیجان گفت: محور کشاورزی، محور گردشگری و محور صنعت و صنایع تبدیلی که هر کدام از این محورها برنامه‌های خاصی را در طول برنامه پنجم و در برنامه‌ی ششم ادامه پیدا خواهد کرد. ادعای ما در بخش کشاورزی این است که قریب بر ۱۰ درصد زمین‌های زیر کشت استان را ما در لاهیجان داریم که این خودش مزیت است که برنامه‌های متنوع و قابل توجهی را در این خصوص مورد توجه داریم.
احمدی به بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: شهرستان لاهیجان با توجه به اینکه گردشگرپذیر است، قطعاً باید تغییر رویکردی را به جهت تولید ثروت داشته باشیم که خوشبختانه مواردی را در این خصوص داریم. در بخش صنعت هم دارای دو شهرک صنعتی ارزشمند هستیم که شهرک صنعتی توستان به تنهایی بیش از ۸۵ درصد فرصت‌های شغلی بخش صنعت را در خود جا داده است که جا دارد توجه بیشتری به این حوزه داشته باشیم.
فرماندار لاهیجان در خصوص اقداماتی که در حوزه بازآفرینی شهری انجام داده است، گفت: ستاد بازآفرینی تا کنون بیش از ۴ جلسه در لاهیجان تشکیل شده است که در همین ۱۳ پروژه‌ی بازآفرینی برای لاهیجان پیشنهاد شده است که ۳ پروژه به نوعی تصویب شده ولی هنوز به جهت تکمیل اعتبارات اجرایی نشده است.
او ادامه داد: هدف ما ارتقای حقوق شهروندی و ارتقای کیفیت زندگی با بازیابی هویت شهری است. ما به نوعی قصد داریم دغدغه‌های مردم را در خصوص احیا، بهسازی و نوسازی در جهت رفع موانع قانونی تحقق ببخشیم. پروژه‌هایی را ما هم اکنون در دست اجرا داریم در راستای اقدامات ستاد بازآفرینی شهری که از نمونه‌های آن می‌توان به پروژه‌های احیا و بازآفرینی برخی از پیاده‌روهای شهر و پروژه سنگ‌فرش کردن بسیاری از محلات است.
احمدی در پایان تصریح کرد: لاهیجان دارای هشت محله‌ی قدیمی است؛ محلاتی که آثار هویت و آثار زندگی را در آن به عینه مشاهده می‌کنیم. پروژه‌ای که ما در بازآفرینی شهر لاهیجان دنبال می‌کنیم تحت عنوان «هشت محل، هشت بهشت» است که بسیار ارزشمند است. تمام تلاش ما در شهرستان لاهیجان این است که با همدلی، تعامل و یکدلی از تمام ظرفیت‌های خودمان در رفع دغدغه‌ها و مشکلات مان استفاده کنیم.

Share