امیدوارم ظرف یکی دو روز آینده اخبار بهتری درباره‌ بررسی صلاحیت‌ها بشنویم/از سازمان صداوسیما انتظار این است که طبق قوانین و مقررات‌شان عمل کند/در دولت تکلیف شده هیچ مداخله‌ای در انتخابات نداشته باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از ایسنا ،سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد که ظرف یکی دو روز آینده اخبار بهتری درباره‌ بررسی صلاحیت‌ها شنیده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،به نقل از ایسنا ،سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد که ظرف یکی دو روز آینده اخبار بهتری درباره‌ بررسی صلاحیت‌ها شنیده شود.

nobakht41635.jpgمحمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که نتیجه رایزنی‌ها برای تایید صلاحیت‌ها به کجا رسیده است؟ اظهار کرد: امیدوارم ظرف یکی دو روز آینده اخبار بهتری در این زمینه بشنویم.

وی همچنین در واکنش به مطلبی درباره نحوه انتشار سخنرانی رئیس‌جمهور از صدا و ظسیما گفت: از سازمان صداوسیما با توجه به این‌که در سنوات گذشته هم صحبت‌های سران سه قوه را با توجه به دستورالعملی که داشت پخش می‌کرد، انتظار این است که طبق قوانین و مقررات‌شان عمل کند.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ تخلفات انتخاباتی اعضای دولت گفت:‌ آن‌چه در دولت تکلیف شده این است که جز آن وظایف قانونی که داریم هیچ مداخله‌ای در انتخابات نداشته باشیم. فراموش نکنیم کسانی که به دلیل مشاغل خودشان و جایگاه اجتماعی‌شان از مداخله در انتخابات منع شده‌اند در حکم امام در وصیت‌نامه‌شان و همچنین در قانون تعریف شده‌اند. قطعا اعضای دولت هیچ چیزی جز تکالیف قانونی خودشان در انتخابات انجام نخواهند داد. هر اقدام دیگری که افراد و کارکنان دولت انجام دهند حتما باید درچارچوب قوانین و مقررات باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: دیروز جلسه‌ای با اعضای محترم هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شد خوشبختانه نمایندگان محترم مثل دولت نظر داشتند اگر بتوانیم بودجه را قبل از شروع سال ۱۳۹۵ به تصویب برسانیم، منافع بسیار زیادی در آن وجود دارد.

وی ادامه داد: راهکارهای مختلفی بررسی و قرار شد تا دوستان بتوانند با هیات رییسه هماهنگ کنند تا پس از بازگشت نمایندگان محترم از حوزه‌های انتخابی‌شان بعد از پایان انتخابات بتوانیم از دهم تا یازدهم اسفندماه کار کمیسیون تلفیق و بعد از آن جلسه علنی مجلس برای تصویب بودجه سال ۱۳۹۵ را داشته باشیم. حتی این امکان برای ما وجود دارد که اگر مجلس محترم برای یک هفته وقت کم بیاورد، بتواند در هفته سوم فروردین‌ماه بودجه سال ۱۳۹۵ را به تصویب برساند ما می‌توانیم همه پرداخت‌هایی که تا آخر فروردین‌ماه داریم با ارقام و اعدادی که در بودجه سال ۱۳۹۵ پیش‌بینی کرده‌ایم بپردازیم.

وی همچنین اظهار کرد: ما افزایش حقوق کارکنان دولت همچنین افزایش حقوق بازنشستگان را برمبنای جدید تهیه کرده‌ایم و متناسب با شرایط اقتصادی حقوق، کارکنان دولت و به ویژه حداقل دریافتی بازنشستگان محترم به صورت واقع‌بینانه‌ای افزایش پیدا می‌کند که حداقل ما حقوق بازنشستگان را که ۷۵۰ هزار تومان در ماه حقوق می‌گیرند به بالای یک میلیون تومان می‌رسانیم. اگر بودجه به تصویب برسد ما می‌توانیم این‌ها را انجام دهیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تاکید کرد: برای کشور اصلا خوب نیست که در شرایط پساتحریم و در زمانی که فعالان بخش غیردولتی همه مترصد هستند تا علائم لازم را برای اقتصاد کشور در نخستین سال برنامه و سال ۱۳۹۵ ببینند، ما بگوییم دو سه ماه دیگر می‌خواهیم کشور را متوقف کنیم تا بودجه به تصویب برسد. من تردید ندارم همانطور که نمایندگان محترم تا الان همکاری‌های لازم را با دولت داشتند در این مرحله هم این چند روزی را که به خاطر انتخابات نمی‌توانند در مجلس جلسه تشکیل دهند ان‌شا‌الله با سرعت بیشتری جبران می‌کنند تا ما بتوانیم بودجه سال ۹۵ را قبل از سال ۹۵ در مجلس داشته باشیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره‌ توجیه اقتصادی، خروج میعانات گازی از بورس کالا گفت: قبلا هم یکبار مطرح شد این جزو مصوبات دولت نیست و دولت مصوبه‌ای در این رابطه نداشته است.

وی همچنین درباره برنامه دولت برای مدیریت یکپارچه شهری خاطرنشان کرد: اگر لازم باشد من درباره‌ اجزا و احکامی که در برنامه ششم وجود دارد مجددا یک جلسه ویژه‌ می‌گذارم.

سخنگوی دولت در ادامه با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: همین اجتماع و حضور گسترده مردم که بزرگ‌ترین سرمایه ملی ما خواهد بود می‌تواند در جهت نشان‌دادن پیوند دولت، ملت و نظام آثارش را بعدا در اقتصادمان هم ببینیم.

وی در واکنش به طرحی که قرارگاه خاتم‌الانبیاء به دولت برای ساخت عسلویه آب و برق ارائه کرده است، گفت: من هنوز این طرح را ندیده‌ام وقتی ببینم اظهارنظر می‌کنم.

وی همچنین در واکنش به این مطلب که گفته شده سفارت فرانسه با چند نفر از کسانی که قرار است نماینده مجلس شوند اقداماتی انجام داده اظهار کرد: من از این موضوع بی‌اطلاع‌ هستم.

tel final1

Share