اسماعیلی: به خود اجازه نمی‌دهیم در روند بررسی صلاحیت اجحافی در حق داوطلبان شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: در برابر حق‌الناس مسئول هستیم و به خود اجازه نمی‌دهیم که در روند بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس، اجحافی در حق داوطلبان صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایسنا , دکتر محسن اسماعیلی درباره دیدار با تعدادی از نمایندگان فعلی مجلس که برای حضور در انتخابات پیش رو از سوی هیات‌های نظارت تایید صلاحیت نشده‌اند، گفت: در برابر حق‌الناس مسئول هستیم و به خود اجازه نمی‌دهیم که در روند بررسی صلاحیت کاندیداهای مجلس، اجحافی در حق داوطلبان صورت گیرد.۱۴۵۳۵۳۹۹۲۴۱۶۶_۱۰

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: اما این را هم باید در نظر داشته باشیم که اگر فردی که صلاحیت قانونی ورود به مجلس را نداشته باشد، در اثر بی‌دقتی یا اغماض ما، وارد مجلس بشود، ضد حق‌الناس عمل کرده‌ایم؛ همان‌گونه که مقام معظم رهبری نیز در این باره یادآوری کرده‌اند.

حدود ۵۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی که نتوانسته‌اند برای شرکت در انتخابات اسفند ماه از فیلتر هیات‌های نظارت بر انتخابات مجلس عبور کنند، با محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان دیدار و گفت‌وگو کردند. این دیدار در محل تالار مشروطه مجلس برگزار شده است.

tel final1

Share