مذاکره می‌کنیم تا به دنیا نشان دهیم آمریکا مکار است/حمله به یمن آبروی عربستان را برد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله زین‌العابدین قربانی به حیله‌گری آمریکا در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و افزود: ایران مذاکره می‌کند تا به دنیا نشان دهد آمریکا مکار و فریبکار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات گروه هسته‌ای ایران با ۱+۵ اظهار کرد: اوباما رئیس جمهور آمریکا در مذاکرات رفتاری دوگانه دارد.

وی به حیله‌گری آمریکا در مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و افزود: ایران مذاکره می‌کند تا به دنیا نشان دهد آمریکا مکار و فریبکار است.

*ذخیره‌سازی ۹۰۰ میلیون متر مکعب در سد سفیدرود

ghorbani2015-04-16_17-38-38قربانی در ادامه با تاکید بر استفاده شالیکاران از آب‌های سطحی در کشت شالیزارها، بیان کرد: ۹۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود ذخیره شده و خداوند بندگان خود را فراموش نکرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با ابراز امیدواری مبنی بر رهاسازی آب سد سفیدرود در هفته آینده، تصریح کرد: آب رهاسازی شده سد سفیدرود باید نوبت‌بندی شود.

وی به همکاری شالیکاران با مسئولان در کشت به‌موقع شالیزارها اشاره کرد و گفت: مسئولان در خدمت کشاورزان هستند تا سال پرمحصولی داشته باشیم.

*حمله به یمن آبروی عربستان را برد

قربانی با بیان اینکه تعداد ۱۰ هزار نفر از مردم یمن در حمله عربستان شهید و مجروح شدند، خاطرنشان کرد: عربستان با حمله به یمن زیرساخت‌های این کشور را از بین برده و خود را مورد تمسخر دیگران قرار داده است.

*نیروهای آمریکایی گرفتار خشم خداوند در طبس

امام جمعه رشت به واقعه طبس اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا در عملیات طبس به دنبال حمله نظامی، بمباران تهران، به شهادت رساندن امام (ره) و کودتا در ایران بود اما نیروهای آمریکایی گرفتار خشم خداوند در طبس شدند.

وی خنثی شدن ترفند دشمنان در ۳۶ سال گذشته را به دلیل توجه خداوند به انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: روز گذشته دشمنان در مرز سیستان و بلوچستان به نیروهای ایرانی حمله کردند و پاسخ قاطع به آنها داده شد.

*حلال کردن غذای پاکیزه از امتیازهای اسلام است

قربانی همچنین به هفته سلامت با شعار «غذای سالم از مزرعه تا سفره» از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه جاری اشاره کرد و افزود: حلال کردن غذای پاکیزه از امتیازهای اسلام است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه اسلام مواد مضر برای انسان را حرام کرده است، تصریح کرد: اسلام مکتب پاکیزگی و سلامت است.

وی از تلاش وزیر بهداشت در کاهش هزینه بیماران در بیمارستان‌ها قدردانی کرد و گفت: انوش برزیگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و همکاران او تلاش مستمری در کاهش مشکلات بیماران در استان انجام می‌دهند.

قربانی با اشاره به سفر رئیس جمهور هفته گذشته به گیلان، بیان کرد: اتمام بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت از قول‌های رئیس جمهور در سفر به این استان است.

*رجب ماه استغفار و امیدواری

نماینده ولی فقیه در گیلان همچنین رجب را ماه استغفار و امیدواری توصیف کرد و یادآور شد: ترس از خدا از صفت‌های مؤمن است و انسان باید در ماه رجب خداوند را در نظر گرفته و از گناهان خود توبه کند.

وی با بیان اینکه انسان همیشه باید امیدوار باشد، خاطرنشان کرد: خداوند تمام گناهان انسان به غیر از شرک را می‌آمرزد.

/فارس

Share