پرحرف‌ترین ورزشکار سال ۲۰۱۳ کیست؟

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،سوئدی‌ها معتقدند زلاتان ایبراهیموویچ، گلزن توانمند و کاپیتان قابل وایکینگ‌ها، استعدادهای دیگری خارج از مستطیل سبز نیز دارد. از جمله اینکه پیوسته حرف می‌زند و در صحبت با رسانه‌ها، حرف‌هایی می‌زند که به واقع هیاهو و جنجال راه می‌اندازد. *انتخاب پشت انتخاب پس از اینکه در رای‌گیری انجام شده پایان هفته گذشته […]

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا،سوئدی‌ها معتقدند زلاتان ایبراهیموویچ، گلزن توانمند و کاپیتان قابل وایکینگ‌ها، استعدادهای دیگری خارج از مستطیل سبز نیز دارد. از جمله اینکه پیوسته حرف می‌زند و در صحبت با رسانه‌ها، حرف‌هایی می‌زند که به واقع هیاهو و جنجال راه می‌اندازد.

*انتخاب پشت انتخاب

پس از اینکه در رای‌گیری انجام شده پایان هفته گذشته یک روزنامه چاپ استکهلم وی بالاتر از ۳ قهرمان اسکی به عنوان محبوب‌ترین ورزشکار سال کشورش برگزیده شد، همان نشریه وی را به عنوان «پرحرف‌ترین» ورزشکار سوئدی‌ها در سال ۲۰۱۳ برگزید.

به باور تحلیل‌گران این نشریه، گلزن شاغل لیگ دسته اول فرانسه (لوشامپیونه)، در خلال سال رو به پایان، پیوسته حرف‌های جنجالی زده و در این راه یعنی ایجاد هیاهو و حاشیه، ‌نسبت به بقیه ورزشکاران کشورش، در مرتبه بالاتری قرار داشته است.

این نشریه برای اثبات انتخابش، مروری اجمالی بر حرف‌های جنجالی این چهره در سالی که پایان می‌یابد، ‌داشته است. برای این منظور چند مورد آن ذکر شده است.

*ایبرا: از خداوند نمی‌توانید در مورد راهیابی سؤال کنید

در راه مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ وقتی سوئد حریف پرتغال شد، «ایبرا» به یک خبرنگار که در مورد احتمال راهیابی به جام جهانی برزیل سؤال کرد، چنین پاسخ داد: فقط و فقط خدا می‌داند که سوئد چقدر بخت راهیابی دارد.

البته حرف مهاجم سوئدی به همین جا ختم نشد. بلکه او صحبت خود را طوری کامل کرد که جنجال‌ تازه‌ای راه انداخت.

وی افزود: البته شماها خبرنگاران هم نمی‌توانید از خدا در این مورد سؤال کنید چون دسترسی به خدا سخت است.

*ایبراهیموویچ: یک جام جهانی بدون ایبرا دیدن ندارد

اگر قبل از رویارویی با پرتغالی‌ها، زلاتان با چند کلمه جنجال آفرین شد،‌ بعد از رویارویی با این حریف و از بین رفتن امکان حضور در بازی‌های برزیل، نیز باز او جنجالی برپا کرد و حرفی زد که معمولا فقط خاص خودش است:

جام جهانی برگزار شود و من حاضر نباشم؟ واقعا دیدن جام جهانی برزیل به خاطر عدم حضورم هیچ زیبایی ندارد. به شما بگویم من هم به تماشای مسابقات نخواهم نشست.

* پخش بازی زلاتان به جای پلی‌استیشن

چند ماه قبل وقتی از وی چند خبرنگار ورزشی محلی پرسیدند، ‌چگونه می‌توان توجه کودکان و نوجوانان را از نشستن پای رایانه و انجام بازی‌های پلی‌استیشن به میادین ورزشی معطوف کرد، ایبرا باز حرفی جنجالی زد و پاسخ گفت:

راه چاره این است که شبکه‌های تلویزیونی تا می‌توانند بازی‌های مرا پخش کنند که کودکان پلی‌استیشن بازی نکنند.

* ایبرا: بهترین بازیکن جهان هستم

یکی دیگر از حرف‌های جنجالی ایبرا چند هفته قبل انتشار یافت. زمانی که از وی در مورد بخت انتخابش به عنوان مرد سال فوتبال جهان در حضور رقبایی نظیر لیونل مسی، کریس‌رونالدو و فرانک ریبری پرسیده شد.

می‌دانید او چه جوابی داد؟!

زلاتان گفت: من زلاتان به اینگونه عنوان‌ها احتیاجی ندارم. چون واقعا بهترین بازیکن جهان هستم.

*مردی برای بیان سخنان همیشه جنجالی

حرف‌های جنجالی ایبرا در سال ۲۰۱۳ یکی دو مورد نبوده است. چندین ماه قبل وقتی او نبش قبر کرد و در مورد اختلافش با پپ گواردیولا، سرمربی کنونی بایرن مونیخ آلمان و پیشین بارسلونا حرف زد، حرفی جنجالی نیز علیه «اولی هوینس» زد که جنبه متلک به رئیس باشگاه بایرن را پیدا کرد.

زلاتان گفت: به بایرن سابق که پپ گواردیولا را نداشت، ‌‌احترام می‌گذارم. از این آقای… وینس، اولنس، هگنس … چه بود اسمش؟!… فهمیدم هوینس بود. بله اولی هوینس بود، تعجب می‌کنم که گواردیولا را استخدام کرد. البته یک‌وقت هوینس رنگ به رنگ نشود. چونکه من مامور وصول مالیات از وی نیستم!

*ایبرا و مسخره بانوان فوتبالیست

آخرین حرف‌های که او در سال رو به پایان ۲۰۱۳ زده، صحبت‌هایی است که علیه بانوان فوتبالیست کشورش زده است.

وی در پایان هفته قبل گفت: وقتی در خارج هستم، مرا با مسی و رونالدو مقایسه می‌کنند. اما وقتی در کشورم هستم،‌ مرا با بازیکنان زن فوتبال سوئد قیاس می‌کنند.

او این اظهارات را پس از اعتراضی که فوتبالیست‌های زن سوئد به هم‌رشته‌های مرد داشتند، بیان کرد.

وقتی مسئولان ورزش کشور واقع‌شده در اسکاندیناوی، به «آندرس اسونسون» به خاطر ثبت رکورد ۱۴۴ بازی برای تیم ملی،‌ یک دستگاه خودرو جایزه دادند اما «ترزا اسیورگران»‌ بازیکن با سابقه تیم ملی بانوان این کشور سردخیز به خاطر ۱۸۷ بازی ملی هیچ هدیه‌ای دریافت نکرد، ایبراهیموویچ وارد جنجال شد.

او افزود: خانم‌های فوتبالیست سوئدی خیلی ناراحت نباشند. می‌توانم پای یک ورقه را امضا کنم که یک دوچرخه جایزه بگیرند.

منبع: فارس
Share