ترافیک بیش‌ از اندازه در خیابان‌های شهر رشت باعث نگرانی و ناراحتی است

حاجی پور با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین کمیسیون شورا، کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک است، افزود: ترافیک بیش‌ از اندازه در خیابان‌های شهر رشت باعث نگرانی و ناراحتی مردم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سه‌شنبه ۱۹ آذر جلسه کمیسیون حمل‌ونقل ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون با دستورات ارائه گزارش سرمایه‌گذاری در خصوص پیشرفت فیبر نوری توسط شرکت فن آپ تلکام و ارتباط آن با حمل‌ونقل و دوربین‌های ترافیکی برگزار شد.

اسماعیل حاجی پور، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به راه‌اندازی مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری رشت اظهار کرد: از امروز پاسخگویی اعضای شورای اسلامی شهر رشت به شهروندان در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری رشت امکان‌پذیر است و شهروندان می‌توانند مستقیم تماس بگیرند و با اعضا شورا صحبت کنند تا در لحظه مشکلاتشان برطرف شود.

وی با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین کمیسیون شورا، کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک است، افزود: ترافیک بیش‌ از اندازه در خیابان‌های شهر رشت باعث نگرانی و ناراحتی مردم شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه حل مشکل ترافیک باید با نظارت شهرداری رشت انجام شود، گفت: باید تمامی دستگاه با مشارکت شهرداری درصدد برطرف کردن مشکلات ترافیک شهر رشت باشند.

حاجی پور با تأکید بر اینکه هیچ دستگاهی حق این را ندارد که در زمینهٔ حفاری معامله کند، بیان کرد: ما با شدیدترین وجه با دستگاهی که چنین کاری انجام دهد برخورد می‌کنیم و این مسئله را از دستگاه قضایی نیز پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه با گروکشی هر دستگاهی در هرجایی برخورد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: باید کار مردم به‌راحتی انجام شود و ما برای حل مشکلات مردم در مقابل تخلف می‌ایستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به وضعیت پروژه فیبر نوری و دوربین‌های ترافیکی گفت: باید به کار پروژه فیبر نوری و دوربین‌های ترافیکی سرعت داده شود و این مساعدت تمامی سازمان‌ها را نیاز دارد.

حامد عبداللهی، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل ترافیک شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست با اشاره به وضعیت پیشرفت پروژه فیبر نوری و دوربین‌های ترافیکی اظهار کرد: از مسیر ۱۰۰ کیلومتری پیش‌بینی‌شده تاکنون ۲۰ کیلومتر انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه برای سرعت بخشیدن به پروژه باید پیمانکار اضافه شود افزود: موضوعات مالی باید هر چه سریع‌تر برطرف شود تا کار با سرعت بیشتری انجام شود.

Share