تشدید بیماری فاویسم نیاز استان گیلان به دریافت خون را افزایش داده است

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه همه ساله در فصل بهار با ورود محصول کشاورزی باقالا بیماری فاویسم در گیلان افزایش می‌یابد گفت: مردم استان گیلان نیازمند اهدای خون هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، احمد مرادی صبح امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت: همه ساله با فرارسیدن فصل بهار و با ورود باقالای محلی گیلان به بازار افرادی که بیماری فاویسم دارند با مصرف این محصول دچار کم خونی می‌شوند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با اشاره به اینکه تنها راه درمان بیماری مذکور تزریق خون است خاطرنشان کرد: استان گیلان از عمده‌ترین مناطقی است که افراد در فصل بهار با این مشکل روبه‌رو می‌شوند.

مرادی با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به بیماری فاویسم با مصرف این محصول به‌شدت نیازمند تزریق خون هستند تصریح کرد: از تمامی اهدا کنندگان خون در گیلان تقاضا می‌شود در فصل بهار بیشتر به مراکز اهدای خون مراجعه کرده و همشهریان خود را در این مقوله یاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه استان نیاز بیشتری به خون با گروه خونی O منفی، O مثبت و AB منفی دارد بیان کرد: با ورود این محصول کشاورزی هم اکنون مصرف خون در استان گیلان افزایش یافته است و گذر از این مقوله نیازمند همت همشهریان خیر است.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه بالغ بر ۶.۵ درصد مردم گیلان به بیماری فاویسم مبتلا هستند خاطرنشان کرد: مراکز ثابت و سیار اهدای خون استان گیلان در این ایام پذیرای خیران اهدای خون در استان است.

 

Share