احراز صلاحیت نامزدها رعایت حق‌الناس است/در انتخابات نمی‌خواهیم افراد را مجرم بدانیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان، احراز صلاحیت را ملاک بررسی‌ها عنوان کرد و گفت: اگر احراز صلاحیت نامزدها انجام شود در حقیقت حق‌الناس رعایت شده‌است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس ,حمد قنبریان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه در مورد حق‌الناس اظهار کرد: یکی از ابعاد حق‌الناس مربوط به ناظران و مجریان برگزاری انتخابات است.

احمد-قنبریان-۰۱۶وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد وظایف ناظران و مجریان برگزاری انتخابات اشاره کرد و افزود: نکته نخست مربوط به بررسی صلاحیت‌ها می‌شود و این امر در مورد حقوق نامزدها، ناظران و مجریان انتخابات است.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمود؛ «در بررسی صلاحیت‌ها فضا و شرایط طوری فراهم شود تا آنهایی که صلاحیت دارند، راه پیدا کنند و آنها که صلاحیت ندارند به شرایط نمایندگی راه پیدا نکنند»، تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری به معنای آن است افرادی که صلاحیت ندارند، احراز صلاحیت نشوند.

قنبریان متذکر شد: مقام معظم رهبری در بخش دیگری فرمودند؛ «در بخش شمارش آرا، نظارت و اعلام نتایج و جمع‌بندی، امانتداری رعایت شود» و این موارد نکته‌هایی بود که در حوزه حق‌الناس وظایف ناظران و مجریان بیان شده‌است.

وی با اشاره به اینکه از بیانات مقام معظم رهبری و قانون این‌گونه استخراج و نتیجه‌گرفته می‌شود در بررسی صلاحیت‌ها «احراز صلاحیت» ملاک است، بیان کرد: اگر احراز صلاحیت انجام شود در حقیقت حق‌الناس رعایت شده‌است.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان، احراز صلاحیت را به معنای صلاحیت‌ها و شرایط مندرج در قانون عنوان کرد و گفت: فردی که شرایط و صلاحیت‌ ندارد نباید در عرصه انتخابات حضور پیدا کند بنابراین حق‌الناس دارای دو جنبه است.

قنبریان با اشاره به جنبه نخست احراز صلاحیت‌ها، خاطرنشان کرد: اگر فردی صلاحیت دارد و به شکلی مانع ورود او به مجلس شویم اینجا حق‌الناس ضایع شده‌است.

وی به جنبه دوم حق‌الناس اشاره کرد و یادآور شد: اگر فردی صلاحیت ندارد و دقت نکنیم و اجازه دهیم بدون دلیل وارد عرصه انتخابات شود، در این مورد حق‌الناس ضایع شده‌است.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان با بیان اینکه احراز صلاحیت در قانون انتخابات مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و … آمده‌است، اظهار کرد: در اصل‌های ۲۸، ۲۹ و ۳۰ انتخابات آمده، نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی باید شرایط احراز را داشته‌باشند.

قنبریان ادامه داد: در ماده ۵۰ قانون به طور مشخص ذکر شده، هیئت‌های اجرایی و نظارت موظف هستند صلاحیت نامزدها را از مراجع ۴ گانه و تحقیقات محلی بررسی کرده و اعلام نتیجه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و به استناد قانون انتخابات اصل در تمام انتخابات بر احراز صلاحیت است و شرایط نامزدها باید احراز شود.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان، احراز صلاحیت نامزدها را منطقی و عقلی خواند و بیان کرد: وقتی فردی می‌خواهد مسئولیتی را تصدی کند و از امتیاز ویژه‌ای برخوردار شود باید شرایط لازم برای آن تصدی را داشته‌باشد.

قنبریان به دو اصل حاکم مقبولیت و مشروعیت در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: اصل مقبولیت با مراجعه به آرای عمومی کسب می‌شود و اصل مشروعیت مبتنی بر شایستگی است.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان به اصل برائت در قانون اساسی اشاره کرد و یادآور شد: در اصل ۳۷ قانون اساسی آمده، «هیچ کسی را نمی‌توان مجرم دانست مگر آن‌که جرم او در مراکز صالحه اثبات شده‌باشد».

قنبریان اصل برائت را مربوط به علم حقوق و دادگاه دانست و اظهار کرد: در انتخابات نمی‌خواهیم افراد را مجرم بدانیم بلکه می‌خواهیم صلاحیت آنها را برای تصدی مسئولیت نمایندگی مجلس احراز کنیم بنابراین اینجا اصل برائت معنا و مفهوم پیدا نمی‌کند.

وی به ابهام مطرح شده در قانون مجازات اسلامی در مورد حقوق اجتماعی افراد در این روزها اشاره کرد و افزود: مجازات ارتکاب جرم در ماده ۲۵ و ۲۶ قانون مجازات اسلامی ذکر شده و مجرم باید یکسری محرومیت‌های اجتماعی را تحمل کند.

سخنگوی هیئت نظارت بر انتخابات شورای نگهبان در گیلان با بیان اینکه در اصل ۲۶ قانون مجازات اسلامی در ۱۰ بند محرومیت‌های اجتماعی در مورد مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان و هیئت مدیره‌ها بیان شده‌است، تصریح کرد: در اصل مذکور در تبصره ۲ آمده، محرومیت از حقوق اجتماعی شامل تمام بندها می‌شود به غیر از بند «الف»، «ب» و «پ» و این بندها شامل نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس قوه قضائیه است.

قنبریان به تفسیر و تأویل هیئت‌های اجرایی از قانون در بررسی صلاحیت‌ها اشاره کرد و گفت: هیئت‌های اجرایی تفسیر کردند، محرومیت اجتماعی نامزدها طبق قانون مشمول بند مذکور نمی‌شود و این موضوع نگران‌کننده بود.

tel final1

Share