نرخ پایین گاز پتروشیمی‌ها عده‌ای را یک شبه پولدار کرد

در شرایط اقتصادی که در آن قرار داریم با منابع محدود باید در جهت افزایش بهره‌وری و کارآیی قدم برداریم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جعفرزاده ایمن آبادی گفت: نرخ خوراک مواد اولیه پتروشیمی در حال حاضر واقعی نیست و این موضوع باعث شده است تا عده ای، سود کلانی را در این زمینه از آن خود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا جعفرزاده ایمن آبادی  گفت: نرخ خوراک مواد اولیه پتروشیمی در حال حاضر واقعی نیست و این موضوع باعث شده است تا عده ای، سود کلانی را در این زمینه از آن خود کنند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به گزارشات ارائه شده در کمیسیون تلفیق افزود: بر اساس این گزارشات، صاحبان صنایع پتروشیمی در برخی موارد تا ۹۰ درصد سودآوری دارند که با توجه به نرخ پایین خوراک پتروشیمی ها، این موضوع jafarzadehنشان می دهد منابع کشور به آسانی در اختیار عده ای قرار می گیرد و هدر می رود.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: در کمیسیون تلفیق هم تصمیمات گوناگونی در مورد نرخ خوراک پتروشیمی ها در حال بررسی است که هنوز نهایی نشده است.
وی در ادامه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها را عادلانه عنوان کرد و افزود: با توجه به گزارشات شرکتهای پتروشیمی به کمیسیون تلفیق، در حال حاضر مبالغ هنگفتی نصیب این شرکتها می شود که نیازمند تدبیر ویژه در این خصوص است.
جعفرزاده ایمن آبادی تاکید کرد: نباید اجازه دهیم عده ای خاص، سود بالایی را نصیب خود کنند، در صورتی که می توان به شکل بهتری در این زمینه عمل کرد، هر چند شرکتهای ارائه دهنده گزارشات، دلایل خاص خود را در زمینه تعیین نرخ پایین تر خوراک پتروشیمی ها دارند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با رد نگاه درآمدزایی دولت به افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها گفت: دولت به دنبال کسب درآمد و سود از جیب خصوصی ها نیست.
وی افزود: با افزایش نرخ خوراک، قیمتها به سمت واقعی شدن پیش می رود و نیز عده ای یک شبه پولدار نمی شوند.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس در خصوص اثر افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها بر قیمت نهایی محصولات این صنعت تصریح کرد: با آزادسازی قیمتها و ایجاد رقابت، صنعت پتروشیمی از انحصار خارج می شود و در صورت افزایش قیمت مواد اولیه پتروشیمی ها، شرایط بهتری برای تولید محصولات این صنعت بوجود می‌آید.
وی در پایان به سهامداران این صنعت در بورس توصیه کرد: مسائل مربوط به صنعت پتروشیمی را عاقلانه و منطقی دنبال کنند./تسنیم

 

Share