گیلان؛ عهده دار سه پروژه در عتبات عالیات | اجرای طرح «هر گیلانی؛ ۵ هزار تومان»

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان از مشارکت این استان در طرح توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) خبر داد و گفت: ایام محرم بهترین فرصت برای جلب مشارکت های مردمی و خیران است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مجید دوهندو در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال مردم انقلابی و ولایتمدار و محب اهل بیت(ع) استان گیلان با وجود شرایط کرونا بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کمک کردند، گفت: استان گیلان عهده دار سه پروژه مهم در عتبات عالیات عراق است.

وی احداث صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلی و ترمیم گنبد بارگاه ملکوتی اباعبدالله الحسین(ع) و ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف را سه پروژه ستاد بازسازی عتبات عالیات استان دانست و افزود: این ستاد در همه شهرستان های گیلان آماده دریافت نذورات مردمی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان، با اشاره به اجرای سه طرح مشارکتی جهت بازسازی عتبات عالیات، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح «هر گیلانی؛ پنج هزار تومان» اجرا می شود و مردم به صورت سالانه مبلغ ۵۰۰۰ تومان به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز می کنند.

دوهندو، از اهدای سند افتخار به مردم خبر داد و عنوان کرد: افرادی که زمین، خانه، ملک و پول به ارزش بالغ بر ۱۵۰ هزار تومان جهت بازسازی عتبات هدیه کرده اند، سند افتخار دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه وام یک میلیونی مشارکت در بازسازی عتبات عالیات در قالب طرح «بنای نور» به مردم اعطا می شود، اظهار کرد: این طرح با همکاری یکی از بانک ها اجرا شده و تاکنون مورد استقبال مردم قرار گرفته است. دریافت وام بدون نیاز به ضامن بوده و تنها مبلغ ۱۷ هزار تومان به صورت ماهانه جهت بازپرداخت وام از خیرین دریافت می شود.

Share