یک قطعه پلیکان خاکستری در لنگرود رهاسازی شد

 سیدامین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود ضمن سپاسگزاری ازاین شهروند علاقمند به محیط زیست با اعلام این خبرگفت: این پلیکان توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رها سازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا یک قطعه پلیکان خاکستری که توسط شهروند علاقه مند به محیط زیست تحویل اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود شده بود پس از بهبود در تالاب امیرکلایه لاهیجان رهاسازی شد.

 سیدامین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود ضمن سپاسگزاری از این شهروند علاقمند به محیط زیست با اعلام این خبرگقت: این پلیکان توسط دوستداران محیط زیست به این اداره تحویل داده شده بود که با هماهنگی ماموران یگان حفاظت پاسگاه امیرکلایه، در تالاب امیرکلایه لاهیجان رها سازی شد.

پلیکان ها از بزرگترین پرندگان دنیا هستند که توانایی پروازکردن دارند. پلیکان ها پرندگانی آبزی هستند بنابراین زیستگاه آن ها دریاچه های آب شیرین و لب شور، رودخانه های بزرگ و دهانه آن ها و سواحل دریا است. اولین ویژگی ظاهری همه پلیکان ها، که در اولین نگاه جلب توجه می کند، در زیر منقار است. این کیسه پوستی چین خورده ، کیسه گلویی بسیار انعطاف پذیری است که می تواند تا انتهای گلو از هم باز شود. برخی از مردم گمان می کنند که این کیسه برای ذخیره غذا کاربرد دارد، در حالی که پلیکان ها برای ماهی گیری از آن استفاده می کنند. زیر منقار این پرنده هنگام ماهی گیری می تواند بیش از ۱۰ لیتر آب را در خود جای دهد که معادل ۷ بطری ۵/۱لیتری است. دومین ویژگی ظاهری پلیکان ها وجود پرده کامل بین چهار انگشت پا است که در اصطلاح به آن پای پارو (Paddle Foot) شکل می گویند. پلیکان ها دارای پروازی شکوهمند و قوی هستند. 

نجات در پایان از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده حیوانات وحشی در مناطق شهری و مسکونی موضوع را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست  این شهرستان اطلاع دهند.

Share