شیلات نباید حلال خدا را حرام جلوه دهد | ۱۵ پره صیادی شامل طرح تعدیل شدند

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: اکثر پره‌های صیادی به بانک‌ها بدهکار هستند و صیادان به‌شدت در معرض رنج، مشقت و سختی کار قرار دارند بدون آنکه هیچ حمایت کننده‌ای داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، حسن خسته بند در گفت‌وگویی با اشاره به تعدیل پره‌های صیادی توسط شیلات اظهار داشت: شیلات در چند سال گذشته به‌علت عدم اخذ اعتبارات لازم در این بخش و با هدف تکثیر ماهی‌های سفید و خاویاری دست به تعدیل پره‌های صیادی در تالاب و دریازده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال حدود ۱۵ پره صیادی شامل طرح تعدیل شدند و از آب بیرون آورده شدند و بسیاری دیگر از پره‌ها نیز در فشار برای تعدیل هستند.

خسته‌بند صیادی را جزء مشاغل سخت بیان کرد و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده اکثر پره‌های صیادی به بانک‌ها بدهکار هستند و صیادان به‌شدت در معرض رنج، مشقت و سختی کار قرار دارند بدون آنکه هیچ حمایت کننده‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه صید و شکار مانند بسیاری از کارهای دیگر اعتیادآور است و کسی که وارد آن شد به‌سختی می‌تواند آن را ترک کند، افزود: عملکرد نامناسب شیلات شرایطی را ایجاد کرد که امروز هر کسی برای صید به دریا ورود می‌کند و ماموران مربوطه با جریمه و تنبیه نمی‌توانند آنها را کنترل کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیلات نباید با به‌کاربردن کلمه قاچاق حلال خدا را حرام جلوه دهند گفت: شیلاتی‌ها علت کلی کاهش ذخایر دریای خزر را مستقیماً صیادان غیرقانونی و صید قاچاق بیان می‌کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شیلاتی‌ها نمی‌گویند که خودشان صیادان را بدون هیچ حمایتی از کار برکنار کردند و آن‌ها چاره‌ای به‌جز صید برای گذراندن زندگی خود ندارند.

Share