تامین گاز مصرفی واحدهای مسکونی در اولویت است/ بارش ۹۰ سانتی متر برف در ارتفاعات گیلان/بیش از ۳۰۰ میلیمتر باران در بندرانزلی باریده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به بارش برف و باران و برودت هوا گفت: تامین گاز مصرفی واحدهای مسکونی در اولویت اصلی تمامی فعالیت هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با توجه به شرایط جوی و کاهش شدید دما در روزهای اخیر به منظور بررسی میزان آمادگی دستگاه‌های اجرائی برای مقابله با حوادث و سوانح احتمالی  به ویژه افت فشار گاز، نشستی  به ریاست معاون هماهنگی  امور عمرانی استاندار برگزار شد.

 در این جلسه که  به دلیل افت فشار گاز در برخی شهرستان‌های مازندران با حضور فرمانداران شرق گیلان و مدیران شرکت‌های گاز،‌ فرآوردهای نفتی،‌ منطقه ای، توزیع برق و اداره کل‌های صنعت، معدن و تجارت و هواشناسی برگزار شد، آخرین وضعیت تامین و توزیع گاز وسوخت مایع در استان و دستورالعمل‌های مقابله با حوادث و سوانح احتمالی ناشی از افت فشار گاز بررسی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در این نشست گفت: گاز مصرفی واحدهای مسکونی در اولویت اصلی تمامی فعالیت‌ها قرار دارد.

حجت شعبانپور با دعوت از مردم برای صرفه جویی گفت: با هماهنگی و بسیج تمام امکانات موجود بایستی به نحوی اقدامات لازم معمول گردد تا مردم به هیچ عنوان دچار سختی و مشکلی در فصل سرما نشوند.

وی افزود: حسب دستور استاندار گیلان در نشست قبلی ستاد مدیریت بحران، با توجه به اعمال محدودیت در گاز مصرفی نیروگاه‌های استان، مدیریت کامل برای تامین سوخت جایگزین و ذخیره مناسب مورد نیاز نیروگاه‌های تولید برق استان انجام شد.

معاون معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته بیش از ۳۰۰ میلیمتر باران در بندرانزلی باریده است که بیش‌ترین بارش استان محسوب می‌شود و در ارتفاعات استان  نظیر خصیب دشت املش، محور سیاهکل به دیلمان،اسالم به خلخال نیز بارش ۹۰ سانتی متر برف گزارش شده است.

حجت شعبان پور با بیان اینکه  توجه به بارش برف در محورهای کوهستانی استان، تردد در این مسیرها فقط  با زنجیرچرخ امکانپذیر است گفت: با توجه به تمهیدات از قبل پیش بینی شده، نیروهای امدادی،راهداری و پلیس نسبت به برف روبی مسیرهای کوهستانی حضور قوی دارند.

اداره کل هواشناسی گیلان اعلام کرده که نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده فعالیت تناوبی توده هوای ناپایدار در منطقه است که بر این اساس بارندگی متناوب، وزش باد، مخلوط برف و باران تا فردا (پنجشنبه) ادامه دارد.

 

Share