توقیف بخشی از اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های رشت با دستور دستگاه قضایی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان از توقیف بخشی از اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت با دستور دستگاه قضایی از حساب شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از فارس، کیمیا تنهایی ظهر امروز در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی این شهر اظهار کرد: بخشی از اعتباراتی که به دو دستگاه اجرایی گیلان برای ساماندهی رودخانه‌ها از اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی دولتی اختصاص یافته بود به دلیل بدهی آنها به شرکت‌ها بر اساس دستور دستگاه قضایی استان توقیف و برداشت شده است.tanhaei4d294c951282f8182caf4f

وی ادامه داد: براساس مصوبه قرار بود تمام اعتبار ۵۰ میلیارد تومانی پیرامون ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت هزینه شود و تاکنون از مجموع این مبلغ، ۱۵ میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که یک‌سوم این مبلغ از حساب دو دستگاه آب و فاضلاب شهری و آب منطقه‌ای توقیف شد، زیرا به جای هزینه کردن برای ساماندهی رودخانه‌ها، اقدام به پرداخت بدهی خود از مبلغ مذکور کرده بودند.

معاون سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به اینکه اعتبار مذکور به شهرداری رشت، آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری استان اختصاص یافته است، افزود: قرار بود این مبلغ برای ساماندهی رودخانه‌ها هزینه شود، اما یک‌سوم مبلغ جذب شده به دلیل بدهی دو دستگاه آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری توقیف شده است.

تنهایی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بقیه اعتبارات ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود رشت را تا پایان سال ۹۵ جذب و برای این کار هزینه کنیم.

وی با اشاره به اتمام نیافتن پروژه تالار مرکزی رشت، یادآور شد: اعتبار تالار مرکزی رشت ملی است که هنوز این تالار به اتمام نرسیده و اکنون ۴۴ هزار پروژه نیمه تمام در کشور داریم که اگر تمام آنها را به پایان برسد حدود ۲۵ سال طول می‌کشد.

این مسؤول به اخذ اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه متذکر شد: می‌توان از این اعتبارات برای مبحث لوله‌گذاری روان آب‌های سطحی و خرید نردبان برای سازمان آتش‌نشانی اقدام کرد.

 در سفر هیأت دولت به گیلان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای ساماندهی دو رودخانه گوهررود و زرجوب رشت اختصاص یافت که از این مبلغ تاکنون ۱۵ میلیارد تومان به استان اختصاص یافته است.

،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،حسن خسته بند،محمود شکری، ولی داداشی, محمدصادق حسنی, محمدمهدی افتخاری, کاظم دلخوش, منوچهر جمالی, اسدالله عباسی 

Share