خدا شاهد است که دوران احمدی‌نژاد زجر کشیدیم/اقدام یالثارات اشاعه فحشا بود/در این ۳ سال ثبات را در جامعه دیده ایم/ ما ایرانی ها ادعاهایمان با عملمان نمی‌خواند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آقای روحانی دولتی را تحویل گرفت که بدترین شرایط را داشت. چهره بین المللی آن خوب نبود. در داخل کشور به دلیل قانون شکنی ها، خلاف ها و تحریکات احمدی نژاد چهره مناسبی نداشتیم

به پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا, سید رضا اکرمی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ گفت: درباره ریاست جمهوری دوردوم با صراحت و صداقت باید عرض کنم اولا این بحث زود است و ثانیا یکمرتبه درباره داوطلب شدن مجدد دکتر احمدی نژاد گفتم تجربه ما در ریاست جمهوری تا کنون اینطور بوده که هر رئیس جمهور دو دور در این مسئولیت بوده است. ریاست جمهوری مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی، آقای خاتمی و هم آقای احمدی نژاد شاهد این مدعاست. به طور طبیعی هم آقای روحانی باید دو دور پشت سر هم رئیس جمهور شود. برای اینکه برنامه های رئیس جمهوری در دور اول به سرانجامی برسد باید دور دوم هم روی کار باشد.۲۰۱۵۰۵۲۶۱۰۴۱۳۱_akrami5568

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*در رابطه با فیش ها سه نکته را عرض می کنم. اول اینکه قطعا خلافی واقع شده است منتهی این خلاف را نمی توان الان گفت شرعی، عرفی یا قانونی است بلکه آن را باید دادگاه معلوم کند. همه می دانیم نمی شود فاصله دریافتی دو حقوق بگیر در یک سازمان از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد. شاهدیم در حالیکه جوانان برای دریافت وام ازدواج ۵ میلیونی با این همه موانع روبرو هستند یکمرتبه شخص دیگری وام ۴۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد می گیرد که این قطعا خلاف است.

*دوم تعداد این خلافها چه مقدار بوده است؟ مثلا آقای قاضی سراج می گوید« از ۹۵۰مدیر ۳ درصد آنها از ۴۰ میلیون تومان به بالا حقوق گرفته اند». باید این را قانون مشخص کند که این سوءاستفاده بوده یا مساله ای عادی بوده است. البته من به شخصه این را خلاف می دانم و آن را محکوم هم می کنم.

*نکته دیگر این است که ما نباید تفاوتی بین بخش عمومی و خصوصی قائل شویم. خلاف، خلاف است مال هر کجا و هر کس باشد. باید به این خلاف ها رسیدگی شود و امیدواریم که الان که این دمل رسیده شده و وقت نیشتر زدنش است درست نیشتر بزنیم تا این عفونت تمام بدن را درگیر خود نکند و عمومی نشود.

*اقدامات در مورد موضوع فیش های حقوقی را درمجموع از همه قوای سه گانه مثبت دیدم مقام معظم رهبری هم تاکید کردند که سه قوه حتما باید به این خلاف رسیدگی کنند.

*همین الان نگاه کنید از وقتی که موضوع فیش های حقوقی مطرح شده بحث ‘اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل’ کمرنگ شده و تحت الشعاع قرار گرفته است. بنابراین فایده ای ندارد که بگوییم چه کسی یا کسانی این تخلفات یا فسادها را ایجاد کرده اند بلکه مهم رسیدگی قانونی به همه این تخلفات است.

*{در مورد وحدت اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری} در رابطه با اصولگرایان یا اصلاح طلبان من سخنگوی هیچ کدام نیستم که بخواهم از جانب آنها صحبت کنم. اصلاح طلبان و اصولگرایان الی ماشاءالله بین خودشان اختلاف دارند و نیازی نیست که سیدرضا اکرمی بخواهد از جانب آنها سخنی بگوید. من الان زمان را نامناسب می دانم و با توجه که حوادثی در منطقه و جهان رخ می دهد نمی توانم در این باره نظری دهم.

*{درباره عملکرد روحانی در سه سال گذشته} اگر کسی بخواهد صورت مساله را بشکافد باید وجدانا ببیند آقای روحانی در چه شرایطی دولت را تحویل گرفت. به دلیل سابقه حضورم در مجلس و مواجه بودن با همه دولتها باید بگویم آقای روحانی دولتی را تحویل گرفت که بدترین شرایط را داشت. چهره بین المللی آن خوب نبود. در داخل کشور به دلیل قانون شکنی ها، خلاف ها و تحریکات احمدی نژاد چهره مناسبی نداشتیم. آقای روحانی این دولت را تحویل گرفت ولی آرام آرام به دلیل اینکه با ثبات و منطق و ملایم جلو رفت کشور را به سمت آرامش پیش برد. الان دیگر اینطور نیست که شب بخوابیم فردا صبح که بیدار می شویم بهای ارز و قیمت کالاها پرواز کرده باشد. ما در این ۳ سال ثبات را در جامعه دیده ایم. دیگر اینطور نیست که ندانیم هفته آینده چه می شود.

*در مذاکرات هم، دنیا منطق ایران را دید و شاهد بود که قدرت ما منطق ما است نه منطق ما قدرت ما. ما با زور و دروغ جلو نمی رویم بلکه با قانون پیش می رویم و انعطاف هم نشان می دهیم. شاهدیم دنیا هم به ما اطمینان پیدا کرده است. این رفت و آمدهای خارجیان به ایران در سطوح بالایک دستاورد است حال برخی هر اسمی می خواهند روی آن بگذارند. خاطرم هست در دولت قبل، مقامات خارجی حتی سطح وزیر هم به ندرت به ایران می آمدند ولی حالا رئیس جمهور و نخست وزیر دیگر کشورها به ایران می آیند.

*هر چند روی هم رفته من آمریکا را استعمارگر می دانم و معتقدم دولت فرانسه و انگلیس هم با ما صادقانه برخورد نکردند ولی همین که با این برجام توانستیم چین و روسیه را از آنها جدا کنیم و دیگر همه آنها علیه ما رای ندهند دستاورد مناسبی است.

*{درباره تفاوت قبل و این دولت} اولا دولت احمدی نژاد را نمی شد دولت نامید بلکه یک فرد بود. شما شاهد بودید آقای احمدی نژاد که به خانم وحید دستجری وزیر بهداشتش نمره ۲۰ داده بود در یک چشم به هم زدن وی را کنار گذاشت. یا ۱۱ روز در مقابل یک نامه رهبری