جدایی آستارا به سایر نمایندگان گیلان ارتباطی ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: چنان‌چه در ارتباط با الحاق آستارا به اردبیل تصمیم‌گیری شود نماینده و مردم بیدار آستار و لوندویل و حومه در این راستا تصمیم گیری می‌کنند و نمایندگان شهرستان‌های مختلف استان گیلان نباید تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: چنان‌چه در ارتباط با الحاق آستارا به اردبیل تصمیم‌گیری شود نماینده و مردم بیدار آستار و لوندویل و حومه در این راستا تصمیم گیری می‌کنند و نمایندگان شهرستان‌های مختلف استان گیلان نباید تصمیم‌گیری کنند.

 safar-naeimiصفر نعیمی با بیان اینکه آستار متعلق به استان گیلان است، اظهار کرد: آستارا نماینده‌ای به نام صفر نعیمی دارد که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، نائب رئیس کمیته امنیت ملی و مطالبات داخلی، سخنگوی فراکسیون رهروان ولایت (اکثریت مجلس) است.
وی با بیان اینکه جانباز نظام و سردار سپاه و فرزند امام(ره) و مقام معظم رهبری است، افزود: فردیست که همواره می‌گوید مدال افتخارم نوکری مردم و ولایت می باشد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: چنان‌چه در ارتباط با الحاق آستارا به اردبیل تصمیم‌گیری شود نماینده و مردم بیدار آستار و لوندویل و حومه در این راستا تصمیم گیری می‌کنند و نمایندگان شهرستان‌های مختلف استان گیلان نباید تصمیم‌گیری کنند.

نعیمی با اشاره به اینکه نماینده هر شهرستان به مراتب توانمندتر از نمایندگان سایر شهرستان ها است تصریح کرد: همکاری و همیاری نماینده آستارا در خصوص دولت و ارکان دولت در سطح کشور و استان از نظر نماینده آستارا به تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری که هموراه تعامل و تفاهم بین قوا را توصیه می کنند عملی می شود.

وی با بیان اینکه مردم آستارا در این خصوص باید تصمیم بگیرند نه نمایندگان استان گیلان، خاطرنشان کرد: در کل این اتفاق افتادنی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: با مردم اردبیل غرابت سببی و نسبی دارند و با مردم گیلان هم به همین شیوه وابستگی دارند.

نعیمی افزود: فاصله آستارا تا اردبیل ۴۵ دقیقه است در صورتی که این فاصله تا مرکز استان سه ساعت و نیم می باشد.

وی با بیان اینکه مردم آستارا مردمی منحصر به فرد هستند، گفت: انها مردمی مرزنشین، مرزبان و مرزدار فی سبیل الله هستند.

نائب رئیس کمیته امنیت ملی و مطالبات داخلی تصریح کرد: نزدیکی مسافت و نارسایی مسئولان استان این دغدغه را به بار می‌اورد که این کار عملی شود.

نعیمی خاطرنشان کرد: استاندار فهیم استان گیلان که استاندار دولت تدبیر و امید است می‌تواند این فاصله ۴۵ دقیقه تا اردبیل و ۳ ونیم ساعت تا رشت را با فرمانداری ویژه کردن آستارا به ده دقیقه بین منازل افراد و ادارات کل تبدیل کند.

وی با بیان اینکه در این صورت ما همان گیلانی خواهیم ماند و به گیلانی بودن خود می نازیم، اظهار کرد: آستارا باید یک فرمانداری ویژه تحت نظر گیلان داشته باشد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد مسافت برای مردم آستارا یک دغدغه شده است، افزود: استاندار تدبیری به خرج دهد تا فرمانداری ویژه بشود و ادرات کل در این مکان استقرار پیدا کنند و مسئولان اداره جات آستارا حکم قائم مقامی کل استان را داشته باشند.

نعیمی با بیان اینکه بعد و نزدیکی مسافت ما را دغدغه مند می‌کند که به اردبیل ملحق شویم، گفت: تنها راه حل این است که اداره جات شهرستان آستارا حکم قائم مقامی را بگیرند.
/بهجت نیوز

Share