سارقان خانه موزه رئیس جمهور سابق دستگیر شدند+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سرکلانتر هفتم پلیس پایتخت جزئیات دستگیری سارقان «خانه موزه» را شرح داد. سرهنگ جلیل موقوفه‌ایی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۵ بامداد، روز پنجم تیر ماه امسال، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ مبنی بر سرقت از «خانه موزه» یکی از شهیدان معروف، […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،سرکلانتر هفتم پلیس پایتخت جزئیات دستگیری سارقان «خانه موزه» را شرح داد.

68774_508

سرهنگ جلیل موقوفه‌ایی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در ساعت ۵ بامداد، روز پنجم تیر ماه امسال، در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران بزرگ مبنی بر سرقت از «خانه موزه» یکی از شهیدان معروف، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان به آدرس خیابان مجاهدین اسلام اعزام شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند؛ سه نفر در کوچه حضور دارند که از موزه خارج شده‌اند که یک نفر از آنها به نام « محمود» ۵۷ ساله را در داخل کوچه دستگیر و دو نفر دیگر به داخل موزه متواری شدند که متهمی به نام«آیت» ۳۷ ساله را داخل زیرزمین و متهم دیگر به نام «محمد» ۳۰ ساله را روی پشت بام دستگیر کردند که پس از بررسی مشخص شد؛‌ محل مورد سرقت منزل ‏قدیمی شهید “ر” بوده که تبدیل به خانه موزه شده و زیر نظر بنیاد شهید است که ثبت میراث فرهنگی ‏شده است.

سرکلانتر هفتم پلیس پایتخت افزود: در بازدید از محل مشاهده شد که اموال موزه از قبیل تلویزیون، دوربین فیلم برداری، دستگاه ‏DVD‏ ‏، تلویزیون ‏LCD‏ ، وسایل آشپزخانه، کیف سامسونت این شهید والامقام، قلم وی داخل پرده‌های اتاق پیچیده و از محل خارج شده و آماده حمل می‌باشد و اتاق‌ها نیز به هم ریخته بودند که در ادامه با حضور عوامل تجسس و عوامل ‏سرگشت کلانتری در محل از محل سرقت عکسبرداری و اموال موزه طی صورت جلسه‌ای تحویل مدیریت موزه شد.

موقوفه‌ایی گفت: متهمان به همراه مدیر موزه که شاکی این پرونده بود به کلانتری دلالت داده شدند، پرونده در ‏کلانتری تشکیل و با توجه به حساسیت موضوع پرونده به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارسال شد.

براساس این گزارش، محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور ایران بود که در یک بمب‌گذاری ترور شد که خانه‌اش تبدیل به موزه، شده است.

ایسنا/

 

Share