انعقاد تفاهم نامه همکاری منطقه آزاد انزلی با بهزیستی گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا با انعقاد تفاهم نامه ی سازمان منطقه آزاد انزلی با اداره کل بهزیستی استان حمایتهای این سازمان از اقشار آسیب پذیر روستاهای منطقه گسترش می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا و به نقل از روابط عمومی  سازمان منطقه آزاد انزلی، با انعقاد تفاهم نامه ای با اداره کل بهزیستی استان حمایتهای این سازمان از اقشار آسیب پذیر روستاهای منطقه گسترش می یابد.

451مجتبی مهری نژاد سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه با دستور مدیرعامل سازمان، این تفاهم نامه در راستای اجرای بند” ز ” ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص اجرای صحیح و هدفمند وجوه واریزی این سازمان به حساب خزانه کشور منعقد شد، افزود: این تفاهم نامه باحضور مهندس خیرخواه مدیرکل توسعه مراکز و موسسات غیر دولتی سازمان بهزیستی کشور در ۱۱ ماده میان دو طرف به امضاء رسید.

وی اضافه کرد:براساس این تفاهم نامه اداره کل بهزیستی استان با همکاری این سازمان، از محل قدرالسهم یک درصد واریزی منطقه آزاد انزلی به خزانه عمومی کشور، نسبت به زدودن چهره فقر از سطح ۱۴ روستای سازمان اقدام به عمل می آورد.

مهری نژاد در رابطه با بندهای مختلف اجرایی این تفاهم نامه گفت: انجام پروژه های عمرانی نظیر ساخت مسکن برای مددجویان، پرداخت کمک هزینه ازدواج به فرزندان مددجویان، ایجاد اشتغال و برگزاری دوره های آموزشی، رفع مشکلات معیشتی و درمانی مدد جویان، برطرف نمودن نیازهای تحصیلی دانش آموزان علاوه بر کمکهای متداول و جاری آن نهاد، از جمله مهترین بخش های تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد انزلی با اداره کل بهزیستی استان می باشد.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری با اعلام اینکه این سازمان نخستین منطقه آزاد کشور است که چنین اقدامی انجام می دهد، افزود: انعقاد تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل بهزیستی استان به منظور همکاری بیشتر با نهادهای تخصصی در مسیر توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و تحقق اهداف توسعه انسانی مندرج در سند ایران ۱۴۰۴در مناطق آزاد صورت می گیرد، چراکه سازمان منطقه آزاد انزلی براین باور است که یکی از اهداف اصلی ایجاد این منطقه، ارتقاء سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی ساکنین روستاهای منطقه و توسعه استان گیلان است.

 

Share