واکنش مصلحی به احتمال حضور خاتمی در مراسم تحلیف

به گزارش دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور تعدادی از فتنه‌گران در کابینه دولت یازدهم اظهار داشت: افرادی که در فتنه ۸۸ حضور داشتند یا با فتنه همراهی کردند و در مسیر فتنه بودند به هیچ وجه در نظام جمهوری اسلامی جایی ندارند و تا وقتی تکلیف‌شان […]

به گزارش دیارمیرزا حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در پاسخ به سوالی درباره احتمال حضور تعدادی از فتنه‌گران در کابینه دولت یازدهم اظهار داشت: افرادی که در فتنه ۸۸ حضور داشتند یا با فتنه همراهی کردند و در مسیر فتنه بودند به هیچ وجه در نظام جمهوری اسلامی جایی ندارند و تا وقتی تکلیف‌شان را با قانونمداری روشن نکنند هیچ‌کاری نمی‌توانند بکنند.
n00303387-b
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر  اینکه آیا پرونده برخی فتنه‌گران را به آقای روحانی تحویل داده‌اید تا از آنها برای وزارت استفاده نشود اظهار داشت: اطلاعات‌مان را به افرادی که باید می‌دادیم ارائه کردیم.

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا این اطلاعات به رئیس جمهور منتخب ارائه شده است گفت: به آنهایی که باید اطلاعات می‌دادیم ارائه کردیم.

مصلحی در خصوص فعالیتش بعد از وزارت اطلاعات اظهار داشت: من سرباز انقلاب هستم و هر جا که گفته شود خدمت خواهم کرد اما هنوز صحبتی با من نشده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با تسنیم،‌ در پاسخ به این سوال که برخی معتقدند وزارت اطلاعات در دولت دهم یکی از درخشان‌ترین دوره‌های خود را داشت، شما به عملکرد وزارت اطلاعات در دولت دهم چه نمره‌ای می‌دهید، اظهار داشت: اگر در اقداماتی که انجام دادیم رضایت الهی جلب شده باشد و با توجه به اینکه اگر رضایت الهی جلب شود رضایت مردم نیز جلب شده است در این صورت نمره ۲۰ است اما در غیر این صورت اگر رضایت الهی وجود نداشته باشد هر چقدر که اقدامات درخشانی انجام شده باشد هیچ ارزشی ندارد؛ امیدواریم خداوند متعال این اقدامات را قبول فرماید و برای ما باقیات و صالحاتی باشد.

* واکنش مصلحی به احتمال حضور خاتمی در مراسم تحلیف: “سران فتنه هیچ جایگاهی ندارند”
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات همچنین امروز در حاشیه شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس در جمع خبرنگاران گفت: هوشیاری مردم و به خصوص مردم ایران که در واقع امامشان معمار آزادی قدس بوده ، برای اینکه راه مقابله با استکبار و ظلم‌ستیزی پایدار بماند، کماکان مسیرش را ادامه می‌دهند تا بشریت به نجات واقعی برسد.

وی در ادامه در خصوص احتمال حضور سید محمد خاتمی در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب در مجلس گفت: سران فتنه تا زمانی که تکلیفشان را با نظام روشن نکنند، هیچ جایگاهی ندارند.

مصلحی در همین زمینه افزود: اعتقاد ما این است که هر کسی که جزو سران فتنه است، باید تکلیفش را با پایبندی به قوانین کشور روشن کند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: این آقایان مشکلشان این است که به قانون پایبندی ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در دانشگاه غیرانتفاعی احمدی‌نژاد در آینده با او همکاری خواهد کرد یا خیر، گفت: بنده دانشگاهی نیستم.

مصلحی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم که پرسید قصد کمک به این دانشگاه را هم ندارید، افزود: اگر مسیر حقی باشد، کمک می‌کنم.

وزیر اطلاعات با اشاره به قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا و استکبار گفت: این کار نشان‌دهنده این است که استکبار از هر مجموعه‌ای مانند سپاه، حزب‌الله و بسیج که سیلی می‌خورد آنها را درمجموعه لیست خودش قرار می‌دهد. طبیعی است که اگر استکبار این کار را نکند ما باید شک کنیم.

وی ادامه داد: غرب با انقلاب و اصل جمهوری اسلامی مشکل دارد. این نیست که این گروه یا آن گروه و یا این جریان یا آن جریان در کشور ما کنار بروند، آمریکا دست از کینه و عداوتش بر می‌دارد.

مصلحی تاکید کرد: کشور آمریکا با اصل انقلاب و نظام کینه واقعی دارد و به هر نحوی که بتواند آن را به نتیجه می‌رساند.

Share