خاطره‌ وزیر ارشاد از دوره نمایندگی روحانی

به گزارش دیارمیرزا :  مراسم خداحافظی سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارکنان این وزارتخانه که امروز دوشنبه ۲۱ مرداد در سالن سینمایی وزارت ارشاد برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود. * وزیر ارشاد که در برخی جلسات عمومی دوره ۴ ساله مسئولیت گاه با تاخیر حضور می‌یافت، در دیدار خداحافظی با همکارانش از […]

به گزارش دیارمیرزا :  مراسم خداحافظی سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کارکنان این وزارتخانه که امروز دوشنبه ۲۱ مرداد در سالن سینمایی وزارت ارشاد برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود.

* وزیر ارشاد که در برخی جلسات عمومی دوره ۴ ساله مسئولیت گاه با تاخیر حضور می‌یافت، در دیدار خداحافظی با همکارانش از همان دقایق اول برنامه حضور یافته بود. در این برنامه و پس از اجرای تواشیح، یک کلیپ ۳۰ دقیقه‌ای از حدود ۱۴۶۰ روز فعالیت حسینی در وزارت ارشاد به نمایش درآمد که در آن عملکرد معاونت‌ها و دستگاه‌های مختلف زیرمجموعه وزیر ارشاد تشریح شده بود.

* حسینی در سخنان خود به آیاتی از قرآن کریم اشاره کرد که قاری در ابتدا تلاوت کرد و در ادامه با نقل خاطره‌ای گفت: در مجلس پنجم که بودیم در آخرین جلسه کمیسیون فرهنگی که ریاست آن هم با دکتر روحانی بود، آقای علوی که الان به عنوان وزیر اطلاعات به مجلس معرفی شده است، سوره «الرحمن» را برای تلاوت انتخاب کرد. جا داشت امروز هم که ما داریم می‌رویم، سوره «الرحمن» در می‌خواندند!

* وزیر ارشاد آخرین سخنرانی خود را در جمع کارکنان این وزارتخانه که ۲۵ دقیقه به طول انجامید، با قرائت غزلی از خواجوی کرمانی شاعر همشهری خود و با مطلع «حدیث عشق ز ما یادگار خواهند ماند/بنای شوق ز ما استوار خواهد ماند» به پایان برد و در خاتمه از همه آنها حلالیت طلبید.

* از میان معاونان حسینی، محمجعفر محمدزاده، معاون مطبوعاتی ارشاد غایب بود که دلیلی هم در این باره ذکر نشد. معاون حقوقی و پارلمانی ارشاد دیگر معاون غایب حسینی بود که البته دلیل این مسئله حضور او در جلسه رای اعتماد به وزرای دولت یازدهم بود.

* در پایان این جلسه از حجت‌الاسلام دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات هم برای حضور روی سن دعوت شد. او که خود مدعو بود، در جایگاه مجری قرار گرفت و از علیرضا قزوه شاعر دعوت کرد که او هم بیاید بالا. قزوه که اولش اعلام کرد «روی سن دیگر جا برای کسی نیست» اما چند ثانیه از این حرفش نگذشته بود که پله‌ها را دو تا یکی بالا رفت و مستقیم رفت کنار دست وزیر ارشاد قرار گرفت.

* برخی معاونان وزارت ارشاد و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه برای تقدیر از حسینی، تابلوفرش‌هایی را تهیه کرده بودند که برخی از آنها بسیار نفیس به نظر می‌رسید و همین باعث شد که حجت‌الاسلام و المسلمین دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات که همشهری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم هست با اشاره به این هدایا به شوخی گفت: من به آقای حسینی کتاب می‌دهم.

* او بعد با اعلام اینکه انتشارات موسسه متبوعش یک دوره کامل از کتاب‌هایش را به وزیر ارشاد هدیه می‌کند، گفت: من نمی‌توانستم این کتاب‌ها را با خود بیاورم، چون سنگین بود. ما اینها را می‌بریم دمِ در خانه آقای حسینی و به ایشان تقدیم می‌کنیم.

* در این جلسه پیام تشکرآمیز سردار نقدی رئیس بسیج کل کشور هم خطاب به وزیر ارشاد قرائت شد که در آن از آنچه «حمایت‌های حسینی از فرهنگ بسیجی در طول ۴ سال گذشته» نامیده شده بود، تقدیر شده بود.

Share