حدود ۹۰ درصد خدمات سخت توسط غیرگیلانی‌ها انجام می‌شود

استاندار گیلان، نرخ سن ازدواج در گیلان را بالاتر از نقاط دیگر کشور عنوان کرد و یادآور شود: تحصیلکرده‌های خانم در گیلان بیشتر از مردان هستند بنابراین یک زن تحصیلکرده نمی‌تواند به مرد بیکار به عنوان شریک زندگی خود اعتماد کند

به گزارش دیارمیرزا کیهان هاشم‌نیا ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران با تبریک این روز اظهار کرد: در تاریخ هیچ واقعه‌ای نیست که متاثر از خبر نباشد.hashmniya

وی، با بیان اینکه خبرنگار در تمام حوادث موثر هستند، تصریح کرد: کسانی که در زمان خاصی خبر رسانی می‌کنند جهان را اینگونه که هست، ساخته‌اند. استاندار گیلان، جهان امروز را محصول خبر دانست و گفت: حوادثی که در تاریخ رخ داد مانند حادثه عاشورا که حاصل ناآگاهی و کوتاهی در رساندن خبر بود.

وی، ادامه داد: اگر امروز نام امام (ره) با تمام هجمه‌هایی که علیه ایشان می‌شود باقی مانده، حاصل اخبار است.

هاشم‌نیا، با تأکید بر اینکه قلم باید در دست‌های صالحان باشد، خاطرنشان کرد: در این صورت می‌توانیم باقیمانده راه را بسازیم. وی، گیلان را دارای بیماری بیکاری نامید و افزود: خبرنگاران می‌توانند مشکل این بیماری را برطرف کنند.

استاندار گیلان، متذکر شد: در پرسش‌هایی که از یک راننده پرسیده شد اظهار کرد بیکار است، و این امر نشان می‌دهد که افراد ناراضی از کار نیز خود را بیکار می‌دانند.وی، با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ درصد مشاغل بخش کشاورزی توسط غیرگیلانی‌ها انجام می‌شود، یادآور شد: حدود ۹۵ درصد خدماتی که سختی دارند توسط غیرگیلانی‌ها انجام می‌شود.

هاشم‌نیا، با بیان اینکه در گیلان زن نیز اصرار دارد در کنار همسرش کار کند، افزود: نرخ مشارکت گیلان سه درصد بالاتر از کشور است وی، اضافه کرد: اگر در مازندران ۳۶ نفر ۱۰ سال به بالا جویای کار باشند این نرخ در گیلان ۴۲ نفر است.

استاندار گیلان، نرخ سن ازدواج در گیلان را بالاتر از نقاط دیگر کشور عنوان کرد و یادآور شود: تحصیلکرده‌های خانم در گیلان بیشتر از مردان هستند بنابراین یک زن تحصیلکرده نمی‌تواند به مرد بیکار به عنوان شریک زندگی خود اعتماد کند.

وی، شناخت حکمی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید طبق نیاز جوانان در مسیر ازدواج، رفاه و تشکیل خانواده برای آنها حرکت کنیم که برخی پیاده‌سازی این حرکت‌ها به‌عهده رسانه‌هاست.

هاشم‌نیا، به موضوع پرداخت مطالبات چایکاران اشاره کرد و متذکر شد: سهم پرداختی دولت که ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود حدود ۲۵ میلیارد تومان یعنی بیشتر از سهم خود، داده شد.

وی، بقیه سهم مطالبات چایکاران از ۳۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پرداختی را متوجه کارخانه‌داران چای ذکر کرد و یادآور شد: سهم کارخانه‌داران به چایکاران هنوز پرداخت نشده است.

استاندار گیلان، توجه به موضوع اشتغالزایی سواحل دریای حوزه این استان را مهم دانست و تصریح کرد: مشکلاتی در استان وجود دارد که می‌توانیم با کمک رسانه‌ها آن را برطرف کنیم.

وی از مطبوعات گیلان خواست تا تنها به کپی کردن اخبار خبرگزاری‌ها بسنده نکنند و در این راستا تلاش بیشتری داشته باشند.

Share