‌ممنوعیت کشت برنج لغو شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: ممنوعیت کشت برنج در استان‌های مختلف از جمله گلستان برای سال آینده لغو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، رمضانعلی سنگدوینی عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به دنبال آن هستیم افزایش بودجه استان‌های محروم از جمله گلستان است.

وی گفت: باید در بودجه سال آینده به محرومیت‌ها، عقب ماندگی‌ها، ظرفیت‌ها و در مجموع نقاط ضعف و قوت استان‌ها توجه ویژه‌ای شود تا بتوانیم بودجه‌ای عملیاتی داشته باشیم.

نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برای اینکه پیگیری مطالبات مردم استان نتایج خوبی به همراه داشته باشد جلسات مستمری با اعضای هیئت دولت، رئیس مجلس و سایر نمایندگان و البته مسئولان اجرایی در استان داریم.

وی با اشاره به نشست اخیر مجمع نمایندگان گلستان با رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به دنبال این هستیم تا رئیس مجلس سفری به استان داشته باشد و مشکلات و مسائل استان را از نزدیک پیگیری کند.

سنگدوینی با اشاره به بخشی از مشکلات استان گفت: خام فروشی محصولات کشاورزی یکی از معضلات جدی برای استان است و باید صنایع مرتبط با ظرفیت مناسب در استان شکل بگیرد.

وی همچنین افزود: با پیگیری‌هایی که در کمیسیون تلفیق صورت گرفت ممنوعیت کشت برنج در سایر استان‌ها از جمله گلستان لغو شده است و این امر می‌تواند در بهبود معیشت کشاورزان نقش موثری داشته باشد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس بیان داشت: مشکل کم آبی و تنش آبی شهر گرگان در سال ۱۴۰۰، توجه ویژه به جزیره آشوراده به عنوان مقصد گردشگری، تقویت تناژ محصولات کشاورزی، جلوگیری خروج گندم از استان، رفع بیکاری کارگران کارخانجات و غیره از جمله موضوعات اساسی استان برای حرکت در مسیر توسعه است.

وی گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص)، بنیاد برکت و بنیاد مستضعفان در استان گلستان اقدامات قابل توجهی برای خدمات رسانی و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان کردند که فرصت خوبی برای رفع محرومیت‌ها در استان است.

Share