مرکز آموزشی تالاب عینک رشت راه‌اندازی می‌شود | کار احیا و ساماندهی تالاب را شروع کرده‌ایم

ناصر حاج‌محمدی، شهردار رشت با اشاره به توافق صورت گرفته در خصوص پژوهش، مطالعات و راه‌اندازی مرکز آموزشی محیط زیست تالاب عینک، افزود: کارفرمای این طرح شهرداری رشت و مشاور دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نشست بررسی ساماندهی و احیای تالاب عینک رشت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، دو تن از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار رشت و برخی از مدیران استان در سالن اجتماعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان برگزار شد.

 ناصر حاج‌محمدی شهردار رشت در این نشست گفت: ما کار احیا و ساماندهی این تالاب را شروع کرده‌ایم و هم اکنون با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان بر روی انجام مطالعات به تفاهم رسیده‌ایم.

حاج‌محمدی همچنین با تاکید بر قوانین مرتبط در حوزه کاری خود در زمینه رفع موانع توسعه و پیشرفت تالاب عینک به نکاتی اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به توافق صورت گرفته در خصوص پژوهش، مطالعات و راه‌اندازی مرکز آموزشی محیط زیست تالاب عینک، افزود: کارفرمای این طرح شهرداری رشت و مشاور دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان است.

گفتنی است به دلیل کم توجهی، تالاب عینک از سال ۴۶ تا کنون بیش از ۷۰ درصد از سطح خود را به واسطه زمین خواری، ساخت و سازهای غیرقانونی، مراکز تعویض روغن، ریختن نخاله‌ها و… از دست داده و گونه‌های نادر جانوری و گیاهی این تالاب در معرض خطر قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر جایگاه این تالاب به عنوان یک فرصت بزرگ سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و اشتغالزایی مغفول باقی مانده است.

Share