آرمین هادی‌پور بهترین ورزشکار دهه اخیر فیزو شد

آرمین هادی‌پور المپین تکواندو کشورمان که سه دوره متوالی موفق به کسب مدال طلای بازی‌های یونیورسیاد شده است به‌عنوان بهترین ورزشکار دهه اخیر فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا آرمین هادی‌پور به‌عنوان بهترین دانشجوی ورزشکار یک دهه اخیر فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی شناخته شده است. او تکواندوکاری است که سه دوره متوالی مدال طلای بازی‌های یونیورسیاد در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ را به دست آورده است.

مصاحبه آرمین هادی‌پور با سایت فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی را در ادامه می‌خوانید:
* ضمن تبریک به شما، عکس‌العمل‌تان در مورد اینکه به‌عنوان بهترین دانشجوی ورزشکار دهه اخیر فیزو انتخاب شدید، چیست؟
برای من مایه افتخار است که به این مقام رسیدم. سرشار از غرور، افتخار و حس مسئولیت هستم و در قبال کشورم و فیزو احساس مسئولیت می‌کنم. وقتی به‌عنوان بهترین دانشجو یورزشکار انتخاب می‌شوی، بسیاری از ورزشکاران و دانشجویان تو را الگوی خود قرار می‌دهند که مسئولیت سنگینی به دنبال خواهد داشت. رفتارها، عادت‌ها و امور زندگی خصوصی و حرفه‌ای‌ات را مورد توجه قرار می‌دهند و تلاشم را می‌کنم که الگوی برجسته‌ای در حرفه‌ام باشم.
* در حرفه ورزشی – دانشجویی خود چه چیزی بیشتر اهمیت دارد؟
به‌عنوان یک ورزشکار و دانشجو خود را موظف کرده‌ام که هر دو را با هم پیش ببرم، هم درس بخوانم که این وظیفه مهم یک دانشجو است و تسلیم هم نشوم، چراکه یکی از مهمترین مأموریت‌های یک ورزشکار داشتن زندگی سالم است تا از طریق آن پیام ورزش را که صلح است به همگان منتقل کند. ورزش افراد را در سراسر جهان کامل می‌کند و این نهایت آرزوی من است.
*‌از نظر شما تلفیق ورزش و علم تا مدارج بالا چه اهمیتی دارد؟
ورزش تکمیل‌کننده تحصیلات است. زمانی که ورزشکار هستی به صورت مستقیم تحصیلات شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد. برای داشتن ذهنی سالم شما به بدنی سالم نیازمند هستید و به نظر من باید ذهن و جسم خود را در بهترین حالت ممکن نگه داریم تا به موفقیت دست یابیم.
Share