نمایشگاه نویافته‌های باستان‌شناسی در موزه رشت برپا شد

نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد. این نمایشگاه تا پایان هفته میراث فرهنگی ادامه خواهد داشت و علاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۹ عصر به موزه مردم شناسی و باستان شناسی رشت واقع در رشت – خیابان بیستون مراجعه نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت برپا شد.

شهرود امیر انتخابی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نویافته های باستان شناسی در موزه رشت اعلام کرد: در این نمایشگاه مجموعه کاوش های باستان شناسی که در فاصل سالهای ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۷ در نقاط مختلف استان انجام شده است در قالب مجموعه اشیا در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی گفت: اشیا کشف شده در کاوش لیارسنگ بن املش از جمله این آثار می باشد. مجموعه باستانی لیارسنگ بن املش در بخش رانکوه شهرستان املش قرار دارد وکاوش های باستان شناسی این مجموعه به سرپرستی ولی جهانی از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و تا سال ۱۳۹۷ ادامه پیدا کرد در نتیجه کاوش های باستان شناسی بقایایی از آثار گورستانی و استقراری که مربوط به دوره های اشکانی و ساسانی است شناسایی شده است.

امیر انتخابی افزود : لازم به ذکر است مجموعه باستانی لیارسنگ بن املش همراه با حدود وحریم آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

این نمایشگاه تا پایان هفته میراث فرهنگی ادامه خواهد داشت و علاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند همه روزه از ساعت ۹ صبح لغایت ۱۹ عصر به موزه مردم شناسی و باستان شناسی رشت واقع در رشت – خیابان بیستون مراجعه نمایند.

Share