کاهش ابر و افزایش نسبی دما در گیلان تا فردا

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از کاهش ابر و افزایش نسبی دما در استان تا فردا (دوشنبه) خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از ایرنا، مازیار غلامی روز یکشنبه بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف سامانه ناپایدار در منطقه است که بر این اساس به تدریج کاهش ابر مورد انتظار می باشد.

وی ادامه داد: طی فردا به طور غالب جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی (به ویژه ارتفاعات و دامنه ها) پیش بینی می شود و از سه شنبه با ورود موج بارشی جدید به منطقه، شرایط برای افزایش ابر و کاهش دما، بارندگی و وزش باد(بعضی نقاط شدید) و در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف تا اوایل وقت چهارشنبه فراهم خواهد شد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، بارش پراکنده، به تدریج کاهش ابر، ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را صاف تا قسمتی ابری، پاره ای نقاط مه صبحگاهی، وزش باد جنوبی (به ویژه ارتفاعات و دامنه ها) ، اواخر وقت افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را ۱۱ درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای استان را با دو درجه زیرصفر مربوط به دیلمان ذکرکرد.

وی بیشینه دمای امروز رشت را نیز ۱۱ و کمینه دمای فردای مرکز استان را سه درجه عنوان کرد.

Share