شهیدان انصاری و نورانی خود را فدای عقیده‌شان کردند | نوشته‌ای که در کیف شهید نورانی بود

محمدرضا نورانی با اشاره به اینکه شهید نورانی قصد داشت جان خود را فدای جمهوری اسلامی ایران کند، گفت: ایشان در هم در دفتر کارشان و هم در داخل کیف که پس شهادت آن را باز کردیم نوشته بود «قسم به خون پاک شهیدان تا آخرین قطره خون از جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهم کرد»

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، برادر شهید علیرضا نورانی، معاون وقت استاندار گیلان در دهه ۵۰ در گفتگو با خبرنگار دیارمیرزا با بیان اینکه شهید نورانی فردی بسیار معتقد بود، اظهار داشت: ایشان با تمام وجود به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی اعتقاد داشت.

شهید نورانی قصد داشت جان خود را فدای جمهوری اسلامی ایران کند

محمدرضا نورانی با اشاره به اینکه شهید نورانی قصد داشت جان خود را فدای جمهوری اسلامی ایران کند که به هدف خود نیز رسید، گفت: ایشان در هم در دفتر کارشان و هم در داخل کیفشان که پس شهادت آن را باز کردیم نوشته بود «قسم به خون پاک شهیدان تا آخرین قطره خون از جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهم کرد» و بر همین اعتقاد نیز تا پایان ثابت قدم ماند.

برادر شهید نورانی در خصوص چگونگی شهادت برادر خود نیز اظهار کرد: شهید نورانی چهارم ماه مبارک رمضان در سال ۶۰ در خیابان لاکانی رشت زندگی می‌کرد که شهید انصاری (استاندار وقت گیلان) آن شب میهمان برادرم بود و صبح وقتی که عازم محل کار خود در استانداری گیلان بودند که منافقین کوردل با لباس رفتگری آمدند و به آنها حمله کردند و هردو بزرگوار را به شهادت رساندند.

نوارنی افزود: هم شهید انصاری و هم بردارم (شهید علیرضا نورانی) هردو از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند زیرا در فاصله نزدیک بود و آنها وقت دفاع از خود را نداشتند.

شهید انصاری و شهید نورانی خود را فدای عقیده‌شان کردند

برادر شهید نورانی با بیان اینکه هردو شهید بزرگوار افرادی که حدیث امام حسین (ع) یعنی «ان الحیاه عقیده و جهاد» در خصوص آنها صدق می‌کرد، تصریح کرد: این دو بزرگوار خود را فدای عقیده خود کردند.

وی با بیان اینکه شهید نورانی پنج فرزند دارد که یک فرزند وی پس از شهادتش به‌دنیا آمد، گفت: فرزندان شهید نورانی بسیار معتقد هستند و ان شاءالله ادامه دهند راه پدر خود باشند.

برادر شهید نورانی در پایان با اشاره به اینکه همه کسانی که علیه انقلاب و اسلام قدم بردارند، دشمن ما هستند فرقی نمی‌کنند در داخل کشور باشند یا خارج از کشور، اظهار داشت: کسانی که با عقیده ما مخالف باشند به قول دکتر شریعتی «یا حسینی‌اند یا یزیدی».

Share