گیلان با ظرفیت ترین استان برای ایجاد مشاغل ارزان است

استاندار گیلان گفت: این استان به دلیل بهره مندی از ظرفیت های متعدد، دارای شرایط مختلف برای ایجاد مشاغل ارزان و اشتغالزایی جوانان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا مصطفی سالاری در نشست صمیمی با اصناف، صاحبان مشاغل، جوانان و اعضای سازمان های مردم نهاد شهرستان بندر انزلی که عصر شنبه و در ادامه سفر شهرستانی به بندرانزلی و در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهر ساحلی برگزار شد، اظهار کرد: راه توسعه استان استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است و باید به همه سرمایه گذاران در جهت فراهم سازی زمینه های اشتغال، کمک کنیم.

وی با بیان اینکه با اضافه شدن راه آهن به سیستم حمل و نقل ترکیبی استان ظرفیت های گیلان دوچندان می شود، افزود: بندر انزلی با وجود داشتن مواهب الهی همچون تالاب بین المللی و ساحل دریای خزر از پتانسیل بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال برخوردار است و باید بگویم، خیلی از شهرها حتی اگر یکی از این ظرفیت ها را داشتند بی نیاز می شدند.

استاندار گیلان با تاکید براینکه ایجاد بسترهای لازم برای هزینه کرد مسافر و درآمد زایی برای شهروندان بندر انزلی وظیفه همگان است، گفت: شرایط لازم برای استفاده از جوانان وجود دارد و نباید شرایط را سخت کرد چرا که خیلی از مسائل با دید همگرایی اجتماعی حل شده و در صورت ایجاد کارشکنی برای همدیگر کارها سخت می شود.

سالاری ابراز امیدواری کرد: به شهری که جوانانش اینگونه روحیه و درک بالایی دارند و مشکلاتشان را به صورت ریشه ای بررسی می کنند باید امیدوار بود.

وی با تاکید براینکه برای انجام کارهای بزرگ باید اغماض داشته باشیم، تصریح کرد: نمی خواهم ضعف ها را توجیه کنم چرا که سهل و سخت شدن محیط برای کارکردن به خودمان ربط دارد و بخش قابل توجهی از آن اجتماعی است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در مورد هرچیز نباید غیر منصفانه اظهار نظر کرد، افزود: جامعه ای که قوی و ریشه دار باشد می تواند دقیق و درست حرکت کند به نحوی که بروکراسی اداری نتواند مانعی برایش ایجاد کند.

سالاری وجود رقابت های سیاسی برای جامعه را امری ضروری دانست و گفت: نباید برای توسعه همه جانبه استان مشاجره وجود داشته باشد؛ چراکه وجود فضای سیاسی جامعه را شاداب، خوشفکر و پویا می کند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از فعالیت های ورزشی در استان تاکید کرد: فعالیت های ورزشی قابلیت اجتماعی دارد و نباید از آن بهره برداری سیاسی شود.

گفتنی است استاندار گیلان به همراه نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت و جمعی از مدیران کل استان از صبح روز شنبه با حضور در شهرستان بندر انزلی از نزدیک با مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی، جوانان، نخبگان با برگزاری جلسات کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال، نشست صمیمی با جوانان، اصناف و مشاغل مختلف و همچنین حضور در نشست با شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاران مشکلات شهرستان بندرانزلی را در حوزه های مختلف بررسی و پیگیری کرد.

Share