اکثر سرقت های استان توسط معتادان صورت می گیرد/وضعیت امنیت مطلوب گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا رییس کل دادگستری استان گیلان نیز در این نشست نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را در اجرای قانون لازم و ملزوم یکدیگر دانسته و گفت: با توجه به تراکم جمعیت و ورود مسافران از سراسر کشور به استان، گیلان از وضعیت امنیتی مطلوبی برخوردار می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست تعاملی دستگاه قضایی با پلیس در هفته ناجا با حضور مسئولان دستگاه قضایی در سالن کوثر ستاد انتظامی گیلان برگزار شد.

اکثر سرقت های استان توسط معتادان صورت می گیرد

۱سردار «محمدرضا میرحیدری» فرمانده انتظامی استان گیلان در این نشست حل مشکلات، تسهیل در روند خدمات بیشتر و دفاع از حق و حقوق مردم را هدف برگزاری این نشست ها عنوان نموده و گفت: ان شاءالله ماحصل این نشست ها هم در حوزه قضایی و هم در حوزه انتظامی باعث پیشرفت کار و سرعت عمل بیشتر برای ارائه خدمات به مردم بشود.
فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه اجرای قانون مطالبه مردم از دستگاه قضایی و پلیس است، بیان داشت: اجرای احکام قضایی و برخورد با ناهنجاری ها باید تسریع شده و بدون اغماض رسیدگی شود.
سردار میرحیدری با اشاره به اینکه ضمن رعایت حقوق شهروندی باید حق مردم در برخورد با ناهنجاری تضییع نشود، اظهار داشت: مردم به حقوق خود آگاهی داشته و انتظاری که مردم از پلیس و دستگاه قضایی دارند، برخورد با وقوع جرم در جامعه است.
وی کاهش وقوع جرم در جامعه را با آموزش همگانی و ارتقاء سطح آگاهی های مردم میسر دانسته و بیان داشت: باید دستگاه های فرهنگی در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تبلیغات و فرهنگ سازی بیشتری انجام دهند.
رئیس پلیس گیلان در خصوص رفتار و عملکرد پلیس در جامعه گفت: پلیس جامعه اسلامی باید رفتار و عملکردش منطبق با شئونات اسلامی باشد.
سردار میرحیدری در ادامه معتادان متجاهر در جامعه را عامل بروز بسیاری از جرایم خرد و کلان در جامعه اعلام نموده و تاکید کرد: باید پس از دستگیری معتادان ساز و کارهای برخورد با این عناصر ناهنجار در جامعه فراهم شود.
رئیس پلیس گیلان در پایان با اشاره به اینکه اکثر سرقت های به وقوع پیوسته در استان توسط معتادان صورت می گیرد، افزود: معتادان باید پس از جمع آوری توسط پلیس، به مراکز بازپروری که توسط دستگاه های مسئول ایجاد می شود، معرفی و تحت درمان قرار گیرند.

گیلان از وضعیت امنیتی مطلوبی برخوردار است

رییس کل دادگستری استان گیلان نیز در این نشست نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را در اجرای قانون لازم و ملزوم یکدیگر دانسته و گفت: با توجه به تراکم جمعیت و ورود مسافران از سراسر کشور به استان، گیلان از وضعیت امنیتی مطلوبی برخوردار می باشد.
احمد سیاوش پور امنیت مطلوب استان را مرهون زحمات شبانه روزی مجموعه نیروی انتظامی استان دانسته و افزود: دستگاه قضایی و دستگاه انتظامی بی شائبه و با تمام توان می کوشند تا مردم در آسایش باشند.
وی به اشراف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر علم قضا اشاره نموده و بیان داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نظارت بر عملکرد مسئولان و کارکنان، ما باید نظارت بر عملکرد مجموعه کاری خود در نحوه انجام امور جامعه را سرلوحه خویش قرار داده تا بتوانیم با نظارت دقیق و همه جانبه، تلاشهایمان را به موفقیت بیشتر نزدیکتر نماییم.
سیاوش پور اذعان داشت: با همت و جدیت و با همکاری سایر دستگاهها می توانیم در جهت تحقق فرمایشات مقام عظمای ولایت و نهایتا رسیدن به امنیت پایدار و رضایتمندی آحاد جامعه گامهای موثر و بلندی برداریم.
رئیس کل دادگستری استان گیلان در پایان ضمن تشکر از زحمات پلیس خدمتگذار و ضمن تاکید بر لزوم افزایش همکاری ها و تعامل دستگاه قضا و نیروی انتظامی، حمایت همه جانبه دستگاه قضا را از پلیس در برخورد با جرایم اعلام نمود.

Share