نشست شورای دانشگاه گیلان با حضور معاون رئیس جمهور و نماینده رشت+تصاویر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاه در تربیت نیروی انسانی کارآمد، خاستگاه دولت تدبیر و امید را دانشگاه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا نشست شورای دانشگاه گیلان با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور در دانشگاه گیلان برگزار شد.نوبخت پس از بازدید از دانشگاه در نشست شورای دانشگاه شرکت کرد.
IMG_0969احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان در این نشست ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت روز شهدا و خیر مقدم به دکتر نوبخت برای حضور در جمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان، خواستار توجه ویژه به مسائل آموزش عالی شد.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان این مطلب که این دانشگاه  در راستای برنامه های دولت تدبیر و امید، ارتقاء کیفیت آموزش و توجه ویژه به امر پژوهش و فناوری را در اولویت کار خود قرار داده، حل تخصصی مسائل جامعه ، گسترش ارتباط با سازمان های دیگر و تقویت ارتباطات بین المللی را از سیاست های این دانشگاه برشمرد.

 غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از رئیس دانشگاه گیلان به دلیل ایجاد فضایی آرام در دانشگاه تشکر کرد.

ایشان در ادامه به مشکلات دانشگاه در خصوص تخصیص اعتبارات و کمبود فضای آموزشی و امکانات آزمایشگاهی اشاره کرد و از دولت خواست که نگاه ویژه ای به آموزش عالی داشته باشد.

نوبخت: خاستگاه دولت تدبیر و امید، دانشگاه است
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشگاه در تربیت نیروی انسانی کارآمد، خاستگاه دولت تدبیر و امید را دانشگاه دانست.
نوبخت با اشاره به مشکلات اقتصادی زیادی که دولت با آن دست و پنجه نرم می کند، ایستادگی بر سر اصول و منافع ملی را هم زمان با از بین بردن تحریم ها از اولویت های کار دولت دانست.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران را بسیار گسترده و دلیل اقتدار ایران در عرصه های بین المللی خواند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به مدیریت مناسب و صحیح منابع موجود گفت: تلاش ما بر این است که منابع را به گونه ای مدیریت کنیم که اولویت با دستگاههایی باشد که نیاز بیشتری در آنها احساس می شود.

دکتر نوبخت در پایان از دانشگاهیان خواست غیر از تربیت نیروی انسانی شایسته، حضور موثر بیرونی در عرصه های صنعت و اقتصاد داشته باشند.

شایان ذکر است در این نشست معاونان دانشگاه گزارشی از وضعیت دانشگاه ارائه دادند و به بیان نظرات و  مشکلات حوزه مدیریت خود پرداختند. همچنین تعدادی از حاضران دیدگاه های خود را درباره مسائل گوناگون ازجمله مشکلات دانشگاه بیان کردند.
IMG_0974 IMG_0982 IMG_0989_2 IMG_1053_1 IMG_0926

Share