وجود پسماند یکی از مشکلات بزرگ گیلان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار در دیدار با رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه خود را متعهد به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی ارزشمند گیلان می‌دانیم گفت : نیازمند حمایت این سازمان از طرح‌های زیربنایی و توسعه محور هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،استاندار در دیدار با رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه خود را متعهد به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی ارزشمند گیلان می‌دانیم گفت : نیازمند حمایت این سازمان از طرح‌های زیربنایی و توسعه محور هستیم.jpg2756

دکتر نجفی صبح امروز در این دیدار با اشاره به محدودیت زمین در استان و اهمیت رعایت مسائل زیست محیطی و حفاظت از منابع طبیعی گفت : تقویت منابع طبیعی و محیط زیست ارزشمند گیلان به عنوان میراث آیندگان ضرورت است اما در کنار هر کار توسعه‌ای که انجام می‌دهیم با محدودیت‌هایی مواجه هستیم که هزینه های پروژهای عمرانی را در گیلان افزایش می دهد.

وی با اشاره به اینکه بهبود و رفاه مردم و انجام پروژه‌های بزرگ زیربنایی همچون ساخت سدها و راه‌ها و پارک‌های جنگلی نیازمند همراهی بیشتر سازمان‌های محیط زیست و منابع طبیعی است گفت : خوشبختانه این حساسیت بصورت کلان وجود دارد امّا در برخی مواقع شاهد حساسیت‌ها بخشی هستیم که نیازمند است برطرف شود.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه برخورد با زمین خواری و رفع تصرف جنگل‌ها و منابع طبیعی در استان بصورت جدی پیگیری می‌شود گفت : برای اینکه این اقدامات نتایج اثربخش و پایدار داشته باشد به فرهنگ سازی و آموزش نیازمند است که اینکار در گیلان از مدارس و آموزش و پرورش آغاز شده است.

دکتر نجفی همچنین وجود پسماند را یکی از مشکلات بزرگ استان عنوان کرد و گفت : این معضل با فرهنگ کهن گیلانیان تناسب ندارد.

رئیس سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری کشور هم در این نشست با بیان اینکه منابع طبیعی بخشی از هویت استان گیلان محسوب می‌شود گفت : عدم رعایت بهره‌برداری مؤثر از این نعمات الهی در کشور خسارات جبران ناپذیری را به سرمایه‌های ملی وارد کرده است.

خداکرم جلالی بلند مرتبه سازی را یکی از راه‌های حفظ زمین‌های ارزشمند، منابع طبیعی و جنگل‌های استان عنوان کرد و گفت : افزایش عوارض تغییر کاربری و کاهش عوارض بلند مرتبه سازی در مقابله با ویلا سازی‌های بی ضابطه مؤثر است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود : سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور همچنین از اجرای طرح‌های گردشگری جنگل با حفظ اصول و قوانین حمایت می‌کند.

جعفرزاده از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو ثابت کمیسیون تلفیق نیز در این نشست با اشاره به رشد ۹ درصدی بودجه وزارت جهاد کشاورزی در سال آینده گفت : تلاش می‌کنیم در کمیسیون تلفیق تا اندازه ای این اعتبار افزایش یابد.

jpg2757

jpg2758

Share