انتقاد نماینده مردم لنگرود از عملکرد سازمان هواپیمایی در ایام اربعین حسینی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیته حمل و نقل مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان هواپیمایی کشوری در ایام اربعین حسینی، گفت: در روزهای اخیر برخی آژانس ها با سوء استفاده از تعداد زیاد مسافران اقدام به گران فروشی و تخلف کردند که انتظار می رفت مسئولان سازمان هواپیمایی برای کنترل وضعیت بوجود آمده وارد عمل می شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،عضو کمیته حمل و نقل مجلس با انتقاد از عملکرد سازمان هواپیمایی کشوری در ایام اربعین حسینی، گفت: در روزهای اخیر برخی آژانس ها با سوء استفاده از تعداد زیاد مسافران اقدام به گران فروشی و تخلف کردند که انتظار می رفت مسئولان سازمان هواپیمایی برای کنترل وضعیت بوجود آمده وارد عمل می شدند.lahooti_8733 (1)

مهرداد بائوج لاهوتی  با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی بلیت هواپیما در ایام اربعین حسینی، افزود: برخی آژانس های هواپیمایی با سوء استفاده از افزایش تعداد مسافران به بهانه کمبود صندلی اقدام به افزایش ۴۰۰ درصدی بلیت ها کردند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مسئولان سازمان هواپیمایی باید از طریق ابزارهای نظارتی خود در کنترل وضعیت بوجود آمده وارد عمل می شدند تا زائران با مشکل گرانی غیر منطقی بلیت مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی در اینباره عملکرد مورد انتظار را نداشت، توضیح داد: به دلیل عدم مدیریت مطلوب سازمان هواپیمایی در کنترل اوضاع و برخورد با متخلفان ، عملکرد مسئولان مربوطه راضی کننده نیست.

بائوج لاهوتی با اشاره به ممنوعیت پروازهای چارتری، توضیح داد: متاسفانه عده ای با استفاده از کمبودی که در ناوگان هواپیمایی وجود دارد درروزهای شلوغ و پرمسافر اقدام به گران فروشی می کنند.

وی ادامه داد: در روزهای پرمسافر مانند ایام اربعین و یا تعطیلات عید نوروز و تابستان برخی آژانس های هواپیمایی اقدام به چارتر کردن بلیت می کنند که این مسئله سایر مسافران را با مشکل نبود بلیت و یا گرانی آن مواجه می کند.

لاهوتی با بیان اینکه چارتر کردن بلیت در شرایط عادی مشکل ساز نیست، گفت: چارتر کردن بلیت در شرایط عادی مشکل خاصی را بوجود نمی آورد اما در روزهای پرمسافر و مناسبت های خاص به بهانه ای برای افزایش غیر منطقی بلیت ها تبدیل می شود.

عضو کمیته حمل و نقل مجلس، افزود: در این شرایط انتظار می رود سازمان هواپیمایی در کنترل اوضاع موثر باشد که  در روزهای اخیر البته شاهد بودیم عملا بی نظمی های بسیاری بوجود آمد و از این رهگذر مسافران با مشکل مواجه شدند.

وی با تاکید بر اینکه زمان خرید بلیت در قیمت آن بسیار موثر است، توضیح داد: البته باید توجه داشت که زمانی که مسافران اقدام به رزرو و خرید بلیت می کنند در قیمت بلیت تاثیرگذار است . به عنوان مثال قیمت بلیتی که چند هفته قبل از پروازها تهیه می شود  طبیعتا با قیمت بلیت در واپسین لحظات تفاوت محسوسی دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: اما این مسئله نباید به بهانه ای برای افزایش غیر منطقی بلیت در روزهای خاص و سوء استفاده برخی افراد شود./خانه ملت

ایرج ندیمی، محمد مهدی رهبری املشی،غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی،محمدحسین قربانی ،حسن تامینی،جبار کوچکی نژاد،مهرداد لاهوتی،ناصر عاشوری،حمیدرضا خصوصی،حسن خسته بند،محمود شکری،صفر نعیمی رز،عطالله حکیمی،

Share