تشکل های اسلامی سیاسی،نقش راهبردی خود را به خوبی ایفا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تأکید کرد: تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی نقش راهبردی و روشنفکرانه خود را در محیط های دانشگاهی به خوبی ایفا کنند و جایگاه خود را بعنوان گروه های مرجع بدست آورند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،جلسه هم اندیشی شورای مرکزی تشکلهای دانشجویی، استادان و هیأت های مذهبی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و این اعضاءدر سالن جلسات ستاد هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی میرابراهیمی ، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، ضمن محکوم کردن جنایات اخیر صهیونیست غاصب در کشتار مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه، گفت: ملت انقلابی ایران اسلامی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، mir_8936با مشت های گره کرده و استوار تر از همیشه ، بار دیگر در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور یافته تا نفرت و انزجار خویش را همصدا با دیگر امت مسلمان در اقصی نقاط جهان از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام کنند ونشان دهند در لبیکی عاشقانه به ندای حضرت امام (ره) تا خون در بدن جاری است، از قدس وآرمانهای آن دفاع خواهند کرد.
دکتر سید علی میرابراهیمی ، با اشاره به نقش سازنده تشکل های اسلامی سیاسی در دانشگاهها، اظهار کرد: تشکل های اسلامی سیاسی در دانشگاه ها می توانند نقش سازنده ای در تحرک بخشی آحاد جامعه ایفاء کنند اگر چه فعالیت این تشکل ها در گذشته دچار نوسانات و فراز و نشیب های فراوان بوده اما امروز با عنایت بر تفکر حاکم بر مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی،روح جدیدی در کالبد نیمه جان این تشکل ها دمیده شد و علاقه مندان به حضور در عرصه های سیاسی می توانند با خیالی آسوده آمال و آرزو های خود را در قالب تشکل های سیاسی اسلامی واحد های دانشگاهی پیگیری کنند.
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان،افزود: تشکل های اساتید در دولت سابق بیشترین سرخوردگی را پیدا کرده و برای احیاء کردن این تشکل باید بسیار تلاش کرد تا حس اعتماد از دست رفته استادان فعال در عرصه سیاسی به آنان برگردد.
وی ادامه داد: تشکل ها بدون توجه به گرایش آنان ( در چارچوب ارزش های اسلام و انقلاب ) باید مورد حمایت مسئولین دانشگاه قرار گیرند و این دقیقا همان نکته ای است که مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی بر آن تأکید دارد.امروز اعتقاد بر آن است که درصورت حضور تمامی گرایش های سیاسی در این تشکل ها، ما می توانیم محیط دانشگاهی شاداب و تأثیر گذار در عرصه های اجتماعی و سیاسی داشته باشیم .
دکتر میرابراهیمی با برشمردن آثار زیانبار عدم حضور فعال در عرصه های سیاسی ، تصریح کرد: خمودی، وادادگی و افسردگی دانشجویان و استادان و عدم حضور فعال آنان در عرصه های سیاسی، آثار زیانبار و غیر قابل جبرانی دارد که در بیانات مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره شده است .
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، تأکید کرد: تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی باید با درک واقعیت حاکم بر جهان و مخصوصا ظلم و اجحافی که بر ملت مظلوم جهان روا می شود ، برای محکوم کردن این ظلم ها و تجاوز ها وارد میدان شده ، همچنین نقش راهبردی و روشنفکرانه خود را در محیط های دانشگاهی به خوبی ایفا کنند و جایگاه خود را بعنوان گروه های مرجع بدست آورند .
سپس مهندس یوسف باقری، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت های نظارت بر تشکل های دانشجویی استان گیلان نیز ضمن محکوم کردن کشتار مردم مظلوم فلسطین بویژه مردم بی گناه غزه، از تشکل های سیاسی دانشگاهیان به عنوان کانونهای مهم در قبل و بعد از انقلاب یاد کرد و اظهار کرد : تشکل های سیاسی در دانشگاهها صاحب عالی ترین سطح تفکر و در عین حال قشر پیشتاز جامعه محسوب می شوند . جامعه پیشرو در روند توسعه ای خود دانشگاه را بعنوان پایگاه اثرگذار در جامعه می شناسند . فارغ التحصیلان دانشگاه فقط با طی مدارج علمی و صرف کسب تخصص و مهارت های رشته ای کامل نمی شوند بلکه با حضور و تمرین در صحنه سیاسی صاحب عالی ترین نگاه و تفکر در روند توسعه پایدار و همه جانبه در عرصه های مختلف کشور می شوند .
وی تصریح کرد: آنچه که امروز مد نظر اعضای هیأت مؤسس دانشگاه می باشد، به صحنه آوردن سلایق مختلف به منظور ایجاد نشاط و شادابی سیاسی در تشکل های دانشگاه آزاد اسلامی است که لازمه اصلی این کار رعایت اخلاق، امانت داری و مداراست و مبنا هم قانون و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی است .بعد از جریانات و حوادث سال ۸۸ ، شاهد کاهش چشمگیر فعالیت های سیاسی چه در دانشگاههای دولتی و چه در دانشگاههای آزاد اسلامی بودیم و البته همیشه نشاط ، شادابی و طراوت سیاسی دانشگاهیان از مطالبات مقام معظم رهبری بوده است .
باقری خاطر نشان کرد: با اقبال و رأی مردم به دولت اعتدال، تدبیر و امید، بستر نشاط سیاسی در همه دانشگاهها هم فراهم گردید.مطمئن باشید تخریب گران و افراطیون در این عرصه جایگاهی ندارد. در عین حال به تعبیر پرفسور حمید میرزاده، ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی باید متوجه باشیم و اجازه ندهیم تا گربه های سیاسی از فضای دانشگاه آزاد برای رسیدن به اهدافشان سوء استفاده کنند .
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی این افتخار را دارد تا با تعدد اتحادیه ها، بستر را برای تلاش سیاسی جمعی با سلایق مختلف به منظور نیل به وحدت، تقویت روحیه و نگرش اسلامی، اخلاق جمعی، توجه به علایق و منافع ملی در عالی ترین سطح تفکرات، سکان داری می کند.حوزه فعالیت تشکل های سیاسی طبق قانون می بایستی در محدوده دانشگاه باشد و خارج از دانشگاه مشمول قانون احزاب می گردد.تمام تشکل ها اعم از دانشجویی و استادان به منظور برگزاری سخنرانی، تجمع و راهپیمایی ، برپایی تریبون آزاد ،تشکیل میزگردها در واحد های دانشگاهی حتما باید مجوز هیأت نظارت را نیز اخذ کنند تا دچار مشکل نگردند.
در ادامه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه خود پرداخته و با هم به تبادل نظر پرداختند .

Share