هزینه یک شب اقامت در محل مذاکرات ایران و ۱+۵ چند میلیون است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،هتل کوبورگ، جایی که مذاکرات هسته‌ ای در جریان است، در اصل کاخ کوچکی بوده متعلق به شاخه ‌ای از خاندان سلطنتی زاکسه- کوبورگ اتریش و در نیمه قرن نوزدهم ساخته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ،ششمین دور از مذاکرات وین از روز دوم جولای (یازدهم تیر) در وین آغاز شده و تیم مذاکره کننده کشورمان تلاش دارد ضمن حفظ حقوق هسته ای ایران، تحریم های ظالمانه غرب علیه مردم را ملغی کند و بر این اساس، مذاکرات فشرده ای بین ایران و گروه ۱+ ۵ به صورت دیدارهای دوجانبه و چندجانبه با هدف نگارش متن پیش نویس توافق هسته ای برگزار شده است.

اما در خبرها، به طور مداوم نام “هتل کوبورگ” یعنی محل برگزاری مذاکرات اعلام می شود. هتل کوبورگ، جایی که مذاکرات هسته‌ ای در جریان است، در اصل کاخ کوچکی بوده متعلق به شاخه ‌ای از خاندان سلطنتی زاکسه- کوبورگ اتریش و در نیمه قرن نوزدهم ساخته شده است.

38897_327

اگرچه مذاکرات به صورت فشرده در این هتل ادامه دارد، اما در اکثر مواقع اهالی رسانه باید در خیابان مقابل این هتل اقدام به تهیه خبر و ارسال آن کنند و به جز برخی سخنان کوتاه در زیرزمین این هتل، دسترسی به مهمانان حاضر در آن ممکن نیست.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید حضور در محل مذاکرات مهم و حساس ایران و ۱+۵ چقدر برای یک مسافر هزینه در بر خواهد داشت؟ بررسی صبحانه از سایت های رزرو کننده هتل نشان می دهد، این ساختمان با نمره ۹.۲ از ۱۰، توسط مسافران و کارشناسان ارزیابی شده و جزء بهترین و لوکس ترین هتل های ۵ ستاره وین می باشد.

38896_528

نکته جالب این هتل آن است که دارای اتاق های یک تخته، دو تخته یا بالاتر نیست و تنها ۳ نوع سوئیت مجلل را در خود جای داده که شامل City Suite، Residence Suite و Palais Suite است. نوع اول سوئیت ها ۷۰ متر مربع مساحت داشته، نوع دوم ۸۰ متر و سومین مدل سوئیت ها نیز ۹۰ متری است.

39029_153

اگر شما بخواهید ۱۰ روز دیگر یعنی ۲۷ ژوئیه اقدام به رزرو یک سوئیت به مدت ۱ شب کنید، برای هر سوئیت نوع اول با صبحانه باید بین ۴۹۵ تا ۵۹۵ یورو، برای نوع دوم ۶۵۵ تا ۷۵۵ یورو و برای نوع سوم ۱۰۹۵ تا ۱۱۹۵ یورو هزینه کنید که این مبلغ شامل مالیات و صبحانه نیز می شود اما اجازه اقامت بیش از ۲ نفر با این قیمت در هر سوئیت داده نمی شود که با ضرب قیمت آزاد یورو، چیزی بیش از ۲ میلیون برای سوئیت های ساده، ۳ میلیون برای سوئیت های متوسط و ۴ میلیون برای بهترین نوع سوئیت باید پرداخت کرد.

38899_745

در عین حال، این هتل در زیرزمین خود دارای یک رستوران قرون وسطی بسیار زیبا، استخر بزرگ و مجهز به امکانات مختلف، حیاط مجلل و دسترسی آسان به نقاط مختلف شهر وین است که البته به درد مذاکره کنندگانی که صبح تا شب مشغول چانه زنی هستند، نمی خورد.

38900_206 38898_308

صبحانه انلاین/

Share