ترکیب خلاقیت انگلیسی، مهندسی آلمانی و هنر ایتالیایی+عکس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شخصیت انگلیسی و هنر ایتالیایی که ترکیب شود، یک رودستر دونفره زیبا، سریع و سبک بدست می‌آید که هوش از سر هر بیننده‌ای خواهد برد و این تعبیر رویای جدید مینی است. بی.ام.و با رونمایی از مدل کانسپت (مفهومی) مینی Superleggera ویژن در فستیوال Villa d’Este glitz همه را […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا شخصیت انگلیسی و هنر ایتالیایی که ترکیب شود، یک رودستر دونفره زیبا، سریع و سبک بدست می‌آید که هوش از سر هر بیننده‌ای خواهد برد و این تعبیر رویای جدید مینی است.

بی.ام.و با رونمایی از مدل کانسپت (مفهومی) مینی Superleggera ویژن در فستیوال Villa d’Este glitz همه را غافل‌گیر کرد. این کانسپت که با همکاری تورینگ سوپرلجرا ساخته شده، یک مدل رودستر کلاسیک و کاملا منحصربه‌فرد است که از طراحی کاملا خالص، مینیمال و پرحسی بهره می‌برد. از طرف دیگر منبع تامین نیروی الکتریکی سوپرلجرا آن را به دنیای مدرن مرتبط می‌کند.

در طراحی سوپرلجرا شاهد ویژگی‌های آلمانی، انگلیسی و ایتالیایی هستیم و طراحی آشنای مینی با ویژگی‌های کلاسیک آمیخته می‌شود. پانل‌های دست‌ساز بدنه جلوه‌ای خاص و کیفیتی بی‌نظیر به طراحی آن بخشیده‌اند. ورقه‌های نرم آلومینیومی روی فریم لوله‌ای ساخته شده از آلومینیوم سبک وزن کشیده شده‌اند. کاپوت کلاسیک، چراغ‌های گرد و جلوپنجره شش ضلعی از ویژگی‌های بارز سوپرلجرا هستند. پلاک روی جلوپنجره حالتی اسپرت به آن بخشیده و خطوط روان روی کاپوت بر طراحی صیقلی آن تاکید می‌کند. رنگ آبی بدنه به این امر کمک شایانی می‌کند. موضع عریض و قوس چرخ‌های عضلانی در مقابل آینه‌های ظریف و رینگ‌های آلومینیومی براق تضاد چشم‌نوازی به وجود آورده و در قسمت نیز عقب شاهد چراغ‌های بی نظیر ال.ای.دی هستیم که با ذکاوت طراحی شده‌اند.

درون کابین سوپرلجرا زیبایی‌شناسی مسابقه‌ای حکم‌فرما است. در بعضی قسمت‌ها فریم بدون پوشش باقی مانده و قابل مشاهده است و از طرف دیگر، حس کلی فضا همچنان لوکس است. آلومینیوم و چرم در کابین به دفعات به کار گرفته شده است. پنل ابزار از یک ورقه آلومیینومی یک‌تکه ساخته شده که درون آن فن‌آوری‌های آینده‌نگرانه مینی جای گرفته است. میراث مسابقه‌ای انگلیسی در صندلی‌های سبدی اسپرت و چرم هم قابل تشخیص است.

در مجموع هنر ایتالیایی از زاویه دید مینی به کار گرفته شده و در طراحی خارجی و همین طور طراحی داخلی فرم در راستای عملکرد خلاصه و روی تجربه رانندگی متمایز متمرکز شده است.

در این مدل دوسرنشینه و روباز فاصله دو محور جلو و عقب ۲۵۲۰ میلی‌متر است. بدنه فیبرکربنی و آلومینیومی آن نیز ۴۱۶۲ میلی‌متر طول، ۱۹۶۴ میلی‌متر عرض (بدون در نظر گرفتن آینه‌ها ۱۸۲۵ میلی‌متر) و ۱۲۰۹ میلی‌متر ارتفاع دارد.
14-6-15-64318Mini-Superleggera_Vision_Concept_2014_1280x960_ 14-6-15-64232Mini-Superleggera_Vision_Concept_2014_1280x960_ 14-6-15-64058Mini-Superleggera_Vision_Concept_2014_1280x960_ 14-6-15-64037Mini-Superleggera_Vision_Concept_2014_1280x960_ 14-6-15-64213Mini-Superleggera_Vision_Concept_2014_1280x960_
/خبرآنلاین

Share