این خودروتا پایان سال‌جاری به بازارمی‌آید+عکس

به گزارش دیارمیرزا به نقل از ایرنا، میر جواد سلیمانی افزود: این خودرو با تکیه بر توان مهندسی شرکت ایران خودرو و بر پایه پلاتفرم ملی طراحی شده و بدون اتکا به منابع خارجی تولید می شود. وی با اشاره به این ‌که، تولید دنا حاصل نیم قرن تجربه خودروسازی ایران و همکاری های بین […]

به گزارش دیارمیرزا به نقل از ایرنا، میر جواد سلیمانی افزود: این خودرو با تکیه بر توان مهندسی شرکت ایران خودرو و بر پایه پلاتفرم ملی طراحی شده و بدون اتکا به منابع خارجی تولید می شود.

وی با اشاره به این ‌که، تولید دنا حاصل نیم قرن تجربه خودروسازی ایران و همکاری های بین المللی با برندهای معتبر است، خاطر نشان کرد: خودروی دنا دارای ویژگی های فنی مطابق با استانداردهای بین المللی بوده و موتور این خودرو از نوع موتور ملی با مصرف سوخت پایین و تمامی استانداردهای ایمنی روز اروپا در این خودرو پیش بینی شده است.

قائم مقام مدیر عامل ایران خودرو اظهار داشت: با وجود فشارها و محدودیت های تحمیلی، ایران خودرو در سال جاری، پروژه طراحی یکی از پلاتفرم های جدیدی که پیشتر تعریف شده است به اجرا در می آورد.

وی یادآور شد: با همکاری مرکز تحقیقات و کارشناسان گروه صنعتی ایران خودرو و با استفاده از پلاتفرم های موجود، در سال جاری یکی از پلاتفرم ها با روش باز مهندسی، اجرا خواهد شد.

سلیمانی از مهم‌ترین برنامه های کلان شرکت ایران خودرو بعد از سال ۹۲ را تولید و معرفی محصولات جدید، ارایه و تولید اولین محصول از پلاتفرم های خانوادگی ایران خودرو در سال ۹۴ و ارایه و تولید محصول از پلاتفرم های کوچک ایران خودرو در سال ۹۵ عنوان کرد.

Share