اگر ولایت‌فقیه نبود فتنه ۸۸ جز با هزاران کشته و شکاف عمیق بین ملت ختم نمی‌شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: متأسفانه بعضی سران فتنه هنوز هم از این وقایع درس نگرفته‌اند و فکر می‌کنند برخورد با گذشت و سعه‌صدر از ناتوانی است فلذا به حرف‌ها و اقدامات مزدورانه خودشان ادامه می‌دهند.

به گزارش دیار میرزا به نقل از خبرگزاری فارس

سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه دومین مجمع عالی پیشکسوتان جهاد و شهادت بسیج، گفت: بیداری ملت، قیام شکوهمند مردمی ۹ دی و آرامش و عظمت امروز ایران اسلامی را بیش از هر چیز مدیون مدیریت الهی ولایت فقیه هستیم.

نقدی به نقش رهبری در مقابله با فتنه اشاره کرد و اظهار داشت: اگر صبر و سعه صدر ولی فقیه نبود، اگر علم و حکمت آمیخته با اخلاق ولایت فقیه نبود، اگر اطمینان و احترام توأم با عشق و محبت مردم به این جایگاه الهی نبود؛ فتنه پیچیده‌ای که دشمن با بیست سال کار فشرده تدارک دیده بود جز با هزاران کشته جمع نمی‌شد.

وی با بیان اینکه فتنه طوری طراحی شده بود که حداقل نتیجه‌اش شکاف عمیق بین مردم ایران باشد، تصریح کرد: اینکه توانستیم بدون کوچکترین شکاف با حفظ وحدت ملی و حضور مردم به عنوان پشتوانه انقلاب از این فتنه عبور کنیم، نشانه ای از اعجاز مدیریت ولایت فقیه است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: هرکسی قدرت و نفوذ کلام ولی فقیه در میان مردم را داشت نمی توانست اینگونه در آن ایام حساس خویشتنداری کند و در استفاده از این قدرت در ایام اوج آشوب ها درنگ نمی کرد.

وی صبر و سعه صدر ولی فقیه را حکیمانه و منحصر بفرد دانست و خاطرنشان کرد: این صبر و سعه صدر فرصتی را ایجاد کرد که همه سختی ها، پیچیدگی ها و فشارها را تحمل کنیم و تا جایی که ممکن است، افراد بیشتری از راه گم کردگان هدایت شوند و راه را بازیابند.

نقدی جذب و هدایت حداکثری را یادآور شد و اظهار داشت: این اوج دلسوزی و مهرورزی ولایت به مردم و ویژگی مختص رهبران الهی است که همه خطرات و شماتت ها و سختی ها را به جان می خرند تا مبادا امکان هدایت یک نفر وجود داشته باشد و آن یک نفر از دست برود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج ضمن اشاره به سرکشی فتنه‌گران تصریح کرد: بعضی ها به جای اینکه از این همه گذشت درس بگیرند و دست از فتنه‌گری بردارند، جری‌تر می‌شوند و تصور می کنند این صبر و گذشت ها از روی ضعف است که جسارت به ساحت مقدس عاشورا محصول چنین تصور غلطی بود.

وی با بیان اینکه ملت در ۹ دی نشان داد تحمل ها از ناتوانی نیست و اگر اراده بشود در یک چشم بهم زدن طومار هر فتنه گری را در هم خواهد پیچید، گفت: متاسفانه بعضی سران فتنه هنوز هم از این وقایع درس نگرفته اند و فکر می کنند برخورد با گذشت و سعه صدر از ناتوانی است فلذا به حرف ها و اقدامات مزدورانه خودشان ادامه می دهند.

نقدی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم که از ۹ دی درس بگیرند و نگذارند مردم در ۹ دی دیگری این درس را به آنها بفهمانند چون برای آنها خیلی سنگین و غیر قابل جبران خواهد بود.

Share