«بهرام خوشحال» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا شد | تجلیل از زحمات شاپور تشرینی

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، بهرام خوشحال به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا منصوب و از زحمات شاپور تشرینی تجلیل شد.

اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا در فرمانداری شهرستان با اشاره به اهمیت جایگاه والای معارف اسلامی در فرهنگ اصیل شیعیان و مسلمانان جهان، اظهار داشت: امروزه شاهد توسعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در بین مسلمانان و دیگر ادیان جهان هستیم، زیرا آنچه امروز مردم جهان را خسته و ناامید کرده، وجود فرهنگ‌های غربی است که پایانی جز پوچی ندارد.

رضا ثقتی نقش هنرمندان و پیشکسوتان را عرصه فرهنگ در ترویج ارزش‌های اسلامی بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: گیلان ۹۵۲ کانون فرهنگی و هنری دارد و هنرمندان می‌توانند در جنبه‌های مختلف هنری همچون هنر بیان، کلام، نوشتار، شعر، نمایش و… پیام‌های ارزشمند را ماندگار کنند که از جمله این هنرها، بیان تاریخ روایی اسلام است.

وی آستارا را دارای ظرفیت‌های مهم فرهنگی و اجتماعی دانست و بیان کرد: آستارا یک پایگاه مهم فرهنگی در غربی‌ترین نقطه استان و تنها مرز گیلان بوده و باید توجه و نکاه ویژه‌ای به این شهرستان داشت.

فرماندار آستارا نیز در این آیین یکی از وظایف دولت را توسعه شورای فرهنگ عمومی و تقویت این شورا دانست و گفت: یکی از عوامل موثر در توسعه شورای فرهنگ عمومی، دبیر شورا است و دبیری شورا بر عهده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

عنایت رضایی‌پور با اشاره به سابقه غنی فرهنگ آستارا در تاریخ تصریح کرد: آستارا از قدیم مهد ادب، اندیشه، فرهنگ و هنر بوده و هنرمندان بزرگی را به جامعه هنری کشور معرفی کرده است.

رضایی‌پور خدمت‌رسانی به مردم را در هر سنگری قابل تقدیر و ارزشمند دانست و گفت: مهم نیست که یک روز، یک سال و یا چندین سال در سنگر خدمت‌رسانی فعالیت داشته باشیم، مهم آن است که بتوانیم بهترین خدمات را در حد توان ارائه کنیم تا هر چه بیشتر رضایت بندگان خدا را فراهم کنیم که رضایت خداوند را شامل می‌شود.

در پایان این آیین از زحمات شاپور تشرینی تقدیر و بهرام خوشحال به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا معرفی شد.

Share