امدادرسانی به یک ماهیگیر ۵۹ ساله گرفتار در سد سفیدرود

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: امدادگران جمعیت گیلان به یک ماهیگیر در منجیل رودبار و بیش از ۲۰ خودروی گرفتار در برف در سطح شهرستان‌ها امدادرسانی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سیاوش غلامی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امدادگران گیلان شامگاه گذشته به یک ماهیگیر ۵۹ساله گرفتار در سد سفیدرود (منجیل) رودبار در پی بارش برف امدادرسانی کردند.

غلامی ضمن اشاره به وقوع این حادثه افزود: شکسته شدن قایق بر اثر وزش باد شدید وعدم توانایی برگشت به ساحل دلیل گرفتار شدن ماهیگیر در سد سفیدرود واقع در منجیل بود که طی یک عملیات ۹ساعته طاقت فرسا در برف و بوران توسط نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال احمر رودبار و با حضور و تلاش رییس جمعیت و معاونین سیاسی و عمرانی فرمانداری رودبار این ماهیگیر نجات پیدا کرد. هم اکنون وضعیت جسمانی ماهیگیر خوب گزارش شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امدادرسانی به بیش از ۲۰ خودروی گرفتار در برف در چهار حادثه تصادف و واژگونی خودرو با شش مصدوم از دیگر خدمات هلال احمر گیلان در پی بارش برف در این استان است.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در ۴۴ پایگاه، پست امداد و نجات و شعب هلال احمر در پی بارش برف در ارتفاعات و مناطق جلگه‌ای برای امدادرسانی آماده باش هستند، اضافه کرد: آماده باش و کمک‌رسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر گیلان تا پایان سامانه بارشی ادامه دارد.

Share