۱۷ هزار شهید ترور داریم | قانون جامع مبارزه با تروریسم تصویب شود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اشاره به عزم جزم دولت و مجلس در پیگیری حقوق خانواده های شهدی ترور، اضافه کرد: از سازمان های مردم نهاد کمک می خواهیم تا یاری گر ما در مبارزه با تروریسم داخلی و بین المللی باشند؛ نیازمند تصویب قانون جامع مبارزه با تروریسم هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل  از ایسنا، زهره الهیان در پنجمین همایش اسوه های صبوری که با محوریت بزرگداشت شهدا و جانبازان ترور به صورت مجازی برگزار شد، ضمن قدردانی از همت انجمن دفاع از قربانیان تروریسم جهت ثبت روز جهانی قربانیان تروریسم و پیگیری مجدانه بزرگداشت شهدای ترور، اظهار کرد: امیدواریم ثبت این روز جهانی و احترام به خانواده های قربانیان ترور گامی موثر برای مقابله با تروریسم باشد.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری حقوق خانواده های شهدای ترور جمهوری اسلامی و سایر کشورها، افزود: در کشور ما ۱۷ هزار نفر شهید ترور داریم و براساس اسناد موجود از ابتدای انقلاب تاکنون، در میان این شهدا افراد کهنسال و خردسالی هستند که به واسطه جنایات منافقین به شهادت رسیدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گروهک های تروریستی مورد حمایت برخی از دولت ها همچون آمریکا، فرانسه و انگلیس هستند، تصریح کرد: همه جنایات تروریستی علیه جمهوری اسلامی با چراغ سبز این دولت ها اتفاق می افتد.

الهیان، شهدای ترور را تلخ ترین حادثه در حافظه تاریخی ملت ایران دانست و گفت: شهدای هسته ای از شهدای شاخص جمهوری اسلامی هستند و قربانی تروریسم دولتی آمریکا و سایر کشورهایی شدند که مجوز این ترورها را صادر کردند و تروریست ها را مورد حمایت خود قرار دادند.

وی با بیان اینکنه درد و رنج خانواده های ترور بر ملت ایران و مردم دنیا پوشیده نیست، تصریح کرد: امروز با خانواده هایی مواجه هستیم که عزیزترین اعضای خانواده خودشان را از دست داده اند و در طول این سال ها درد و رنج بسیار زیادی را متحمل شدند.

رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس، دفاع از حقوق خانواده های قربانیان تروریسم را وظیفه دولت و مجلس دانست و گفت: کمیته حقوق بشر را در مجلس یازدهم راه اندازی کردیم تا پیگیر احقاق حقوق مسلم ملت ایران به ویژه خانواده های شهدای ترور در عرصه های بین المللی باشیم.

وی با تاکید بر لزوم رساندن صدای مظلومیت خانواده های قربانیان تروریسم به گوش مقامات سازمان ملل و سایر کشورها، یادآور شد: در جریان فاجعه هفتم تیر تعداد زیادی از مسئولان و نخبگان کشورمان را به شهادت رساندند و شهدای هسته ای جزو شخصیت های کم نظیر علمی ایران بودند.

الهیان، با بیان اینکه در طول چهل سال گذشته نقض حقوق بشر توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی متوجه ملت ایران بوده است، خاطرنشان کرد: در جریان شلیک موشک از ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایران ۳۰۰ نفر از هموطنان ما به شهادت رسیدند و لذا پرونده حقوق بشری آمریکا بسیار قطور است و باید این پرونده را برای تاریخ بازخوانی کنیم و جنایات آمریکا علیه مردم ایران مرور شود.

وی با اشاره به عزم جزم دولت و مجلس در پیگیری حقوق خانواده های شهدای ترور، اضافه کرد: از سازمان های مردم نهاد کمک می خواهیم تا یاری گر ما در مبارزه با تروریسم داخلی و بین المللی باشند؛ نیازمند تصویب قانون جامع مبارزه با تروریسم هستیم و باید از ظرفیت های حقوقی سازمان ملل بهره بگیریم.

Share