طرح بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم‌مصرف رد شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: اگر طرح بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف تصویب شود برق مصرفی این مشترکان رایگان خواهد شد که این مهم خلاف اصل ۷۵قانون اساسی است به همین دلیل رای کافی برای تصویب را از کمیسیون کسب نکرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خانه ملت، سکینه الماسی در تشریح جلسه کمیسیون انرژی از بررسی “طرح یک شوری بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف” با حضور مسئولان و کارشناسان وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خبر داد.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: “طرح یک شوری بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف” در کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح رد شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس توضیح داد: ۳۶ میلیون مشترک برق در کشور وجود دارد که از این تعداد ۲۹ میلیون مشترکان خانگی هستند. ۸۵ درصد برق مصرفی آن‌ها زیر الگوی مصرف است (الگوی مصرف زیر ۳۰۰ کیلووایت ساعت در ماه است) لذا اگر طرح بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف تصویب شود برق مصرفی این مشترکان رایگان خواهد شد که این مهم خلاف ماده ۱۳۸ آیین نامه داخلی مجلس و ۷۵ قانون اساسی خواهد بود به همین دلیل به اتفاق آراء رد شد.

Share