تغییر مقطعی در کیفیت آب املش | حفر یک حلقه چاه برای عبور از تنش آبی

محسن حسینی مدیرعامل آبفای گیلان اظهار کرد: در راستای گذر از تنش آبی یک حلقه چاه در شهرستان املش حفر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به اینکه شهر املش با بیش از ۲۱ هزار نفر جمعیت، یکی از شهرهای زیبا و گردش پذیر استان گیلان محسوب می شود، اظهار داشت: بر اساس سرانه مصرف، متوسط نیاز آبی سالانه این شهر ۸۰ لیتر برثانیه است که در ماه های گرم سال این نیاز به ۱۰۰ لیتر بر ثانیه افزایش پیدا می کند.

مدیرعامل آبفای گیلان با اشاره به طول شبکه آبرسانی املش افزود: شبکه آبرسانی شهری املش دارای ۳۲/۶۵ کیلومتر خط انتقال و ۸۱/۸۲ کیلومتر شبکه توزیع است و علاوه بر مناطق تحت پوشش شهری، آب مورد نیاز جمعیت ۳۸۹۳ نفری روستایی این شهرستان را نیز تامین می نماید.

وی با تشریح منابع تأمین آب این شهرستان تصریح کرد: بخش عمده نیاز آبی شهرستان توسط چشمه سفیدآب تامین می گردد. ۸۸درصد نیاز آبی شهرستان توسط چشمه سفید آب و۱۲درصد باقیمانده توسط ۶ حلقه چاه فعال در مدار بهره برداری تامین می گردد و حجم مخازن در مدار بهره برداری ۳۴۵۰ مترمکعب می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأئید برکیفیت آب این شهرستان یادآور شد: کیفیت آب شهرستان به صورت مستمر و روزانه با انجام آزمونهای کلر و کدورت سنجی توسط واحد کنترل کیفیت امور املش بر روی شبکه توزیع آب انجام می پذیرد که نتایج این آزمایشات و همچنین آزمایشات نظارتی مرکز بهداشت شهرستان نشان می دهد آب شرب شهروندان از نظر کیفیت مطابق با استانداردهای ملی آب شرب ایران (استانداردهای۱۰۱۱ و ۱۰۵۳) است.

رئیس هیأت مدیره شرکت آب و فاضلاب استان گیلان افزود: به دلیل افت فشار در شبکه توزیع در زمان خارج شدن از مداربهره برداری تصفیه خانه طول لات و به هم ریختگی جریان شبکه، تغییر مقطعی درکیفیت آب دیده می شود که شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان در راستای افزایش کیفیت آب شهرستان املش، به صورت مرتب و با اجرای برنامه ریزی مدون ضمن باز کردن شیرهای تخلیه انتهای شبکه توزیع، اقدام به شستشوی شبکه می نماید.

وی همچنین با اشاره به توانایی تصفیه خانه طول لات برای تصفیه آب با کدورت پایین تر از ntu 20 و با توجه به طغیان های فصلی چشمه سفیدآب در زمان بارندگی که منجر به افزایش بیش از حد کدورت آب می گردد اضافه کرد: بنا به ضرورت، طرح توسعه این تصفیه خانه توسط آب منطقه ای در دست اجرا ست و افزایش بودجه می تواند به روند پیشرفت طرح سرعت بیشتری بخشد که برای گذر از تنش، بهسازی چاه شماره یک میان محله املش، حفر یک حلقه چاه جایگزین در مشکله املش، حفر چاه در محله خرشتم، اصلاح انشعابات به میزان ۱۳۷ فقره در دستور کار قرار دارد.

حسینی در ادامه گفت: شهرستان املش از معدود شهرهایی است که با دارابودن ۱۸۰۷۶نفر جمعیت و۸۹۳۵ فقره انشعاب ۱۰۰درصد جمعیت شهری آن تحت پوشش شبکه آبرسانی شهری قرار دارند.

وی در پایان یادآور شد: به منظور خدمات رسانی مطلوبتر، مشترکین آب شهر املش می توانند در صورت مشاهده مشکلات در کمیت یا کیفیت آب، ضمن تماس با سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲، شرکت آب و فاضلاب شهری استان گیلان را در ارائه خدمات بهتر یاری نمایند.

Share