شورایعالی امنیت ملی و دادستان از یک نماینده مجلس شکایت کرد

جمالی گفت: شورایعالی امنیت ملی و دادستانی شکایتی را از فلاحت‌پیشه، رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، محمد جمالی نوبندگانی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در تشریح جزئیات جلسه امروز (سه‌شنبه اول مرداد) این هیئت، گفت: محسنی بند‌پی رئیس سابق بهزیستی کشور و استاندار فعلی تهران به دعوت هیئت نظارت برای ارائه توضیحاتی در نشست امروز حاضر شد.

وی افزود: بندپی درباره شکایت خود علیه یکی از نمایندگان استیضاح کننده ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسائل طرح شده  در آن جلسه، ادله و مدارک خود را ارائه کرد، امیدواریم هیئت نظارت با توجه به گذشت حدود یک سال از موضوع این شکایت، به زودی به جمع‌بندی برسد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به حضور سردار اشراق معاون حقوقی و پارلمانی نیروی انتظامی در هیئت نظارت گفت: ناجا با موضوع توهین و افترا نسبت به پرسنل نیروی انتظامی و دخالت در برخی از تصمیمات فرمانده نیروی انتظامی آن شهرستان، از یکی از نمایندگان شکایت کرده است که در این رابطه مستندات و فایل صوتی نیز در اختیار هیات قرار داده شده و در جلسات بعدی از نماینده برای ارائه ادله‌اش دعوت می‌کنیم.

جمالی گفت: بررسی شکایت شورای عالی امنیت ملی از فلاحت‌پیشه رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در دستورکار بود که به دلیل کمبود وقت به جلسه بعدی موکول شد.

وی در توضیح شکایت شورای عالی امنیت ملی مجلس از این نماینده اظهار داشت: شورایعالی امنیت ملی و دادستانی شکایتی را از فلاحت‌پیشه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مبنی بر اینکه آقای فلاحت پیشه رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در رابطه با روابط ایران و آمریکا علیرغم مصوبات شورایعالی امنیت ملی اظهار نظرهایی داشته است و در حالیکه سیاست کلی نظام عدم مذاکره با آمریکا بوده و هست، نباید وی این مباحث را مطرح می‌کرد. شورایعالی امنیت ملی شماره و تاریخ مصوبات این شورا را نیز به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کرده است.

وی ادامه داد: وقتی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وقت مجلس ایجاد یک میز مشترک در قطر یا عراق را پیشنهاد می‌کند، آمریکایی‌ها اینگونه تبلیغ و سوء تعبیر کردند که فشارها بر جمهوری اسلامی ایران موثر واقع شده است و ایران مذاکره را پذیرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: فلاحت‌پیشه معتقد است، از مذاکره حرفی نزده و صرفا برای کاهش تنش چنین پیشنهادی را در آن زمان مطرح کرده است. شورایعالی امنیت ملی نیز معقتد است، بعد از اظهار نظر اولیه فلاحت پیشه، سخنگوی شورایعالی امنیت ملی توضیحات لازم را ارائه کرده است و پس از این توضیحات، فلاحت پیشه بازهم با خبرگزاری خانه ملت مصاحبه کرده و بر این موضوع تاکید کرده است.

نماینده مردم فسا در مجلس اضافه کرد: فلاحت‌پیشه برای ارائه توضیحات اعلام آمادگی کرده بود اما امروز به دلیل کمبود وقت، مقرر شد این موضوع در جلسات بعدی هیئت بررسی شود.

حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر چندی پیش در این شهرستان با پرسنل نیروی انتظامی درگیری لفظی پیدا کرده و به آنها توهین کرده بود.

همچنین علی رستمیان نماینده مردم سلسله و دلفان در جریان بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر سابق تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پارلمان ، مباحثی را علیه محسنی بندپی مطرح کرده بود.

Share