افتتاح ۶۵ پروژه عمرانی در بندرانزلی | از انتقاد استقبال می‌کنیم ولی تخریب توجیه ندارد

فرماندار شهرستان بندرانزلی از افتتاح ۶۵ پروژه عمران شهری و روستایی خبر داد و گفت: این پروژه ها با اعتبار ۷۱۸ میلیارد و ۱۳۳ میلیون ریال به بهره برداری می رسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا فرماندار شهرستان بندرانزلی از افتتاح ۶۵ پروژه عمران شهری و روستایی و توسعه شبکه برق شهرستان با اعتبار بالغ بر ۷۱ میلیارد تومان در هفته دولت امسال خبرداد.

 اسماعیل حیدری آزاد با اعلام این خبر اظهار کرد: این پروژه ها با اعتبار ۷۱۸ میلیارد و ۱۳۳ میلیون ریال به بهره برداری می رسند که از این تعداد پروژه ها ۱۴ پروژه درحوزه عمران روستایی و ۴۲ پروژه شهری است.
وی با اشاره به ایجاد ۱۱۸ فرصت شغلی در افتتاح پروژه های هفته دولت افزود: افتتاح همزمان ۲۳ پروژه توسعه شبکه برق، افتتاح همزمان سه پروژه آب و فاضلاب شهری، ۲۸ پروژه عمران شهری، بهره برداری از ساختمان آموزشی ۲۰ کلاسه آموزشکده فنی شهید خدادادی و افتتاح دو باب هتل از جمله پروژه های شهری قابل بهره برداری در هفته دولت امسال است.
حیدری آزاد با بیان اینکه ظرفیت شهرستان انزلی و استحقاق مردم آن بیش از این است گفت: باید با کار و تلاش همگانی وشبانه روزی و در پرتو افزایش تعامل، همگرایی و هم افزایی، در خدمت رسانی به مردم به بهترین شکل ممکن عمل شود.
وی خاطر نشان کرد: افتتاح مجتمع تولید جوجه یک روزه، افتتاح پروژه های توسعه شبکه برق روستایی و بهره برداری از آسفالت راه روستایی نیز از جمله پروژه های هفته دولت در روستاهای شهرستان بندرانزلی است.
فرماندار انزلی یاد آور شد: پروژه های یاد شده به غیر از پروژه هایی است که در منطقه آزاد انزلی افتتاح و به بهره برداری می رسند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: ترسیم نمایی دقیق از زندگی این دو شهید، می تواند الگویی برای خدمتگزاران مردم باشد تا در زندگی فردی و سیاسی خود به آنان، تأسی نمایند.
حیدری آزاد تصریح کرد: هفته دولت درحقیقت تجلیل از خادمان و خدمتگزاران ملت و خدمت‌ رسانی صادقانه و خالصانه به مردم شریف و انقلابی ایران عزیز ماست که در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه‌های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می‌شوند.
وی تاکید کرد: دولت تدبیر و امید با اهتمام کامل می کوشد تا در سایه رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه‌های گوناگون به موفقیت‌های بیشتر و مهم‌تری دست یافته و آینده بهتری را برای ملت بزرگ و پرافتخار ایران اسلامی رقم بزند.

از انتقاد استقبال می کنیم ولی تخریب توجیه ندارد

حیدری‌آزاد اظهار کرد: در سطح شهرستان افراد زیادی داریم که به عنوان خبرنگار مطرح می‌شوند ولی فعالیت خبری ندارند و صرفا داشتن کارت خبرنگاری از سوی خبرگزاری یا نشریه و پایگاه خبری، دلیل بر خبرنگار بودن افراد نیست.
وی افزود: متاسفانه اخبار شهرستان آنگونه که باید در سطح استانی و ملی انعکاس پیدا نمی‌کند.
فرماندار انزلی ادامه داد: حرفه عکاسی با خبرنگاری فرق می‌کند و باید تاثیر فعالیت خبرنگاران و فعالان خبری را در حوزه‌های مختلف شاهد بوده و آثار قلم برای عموم مردم ملموس و قابل مشاهده باشد.
حیدری‌آزاد با تاکید بر اینکه فعالیت خبرنگار منوط به حضور در برنامه‌های خاص نباشد، افزود: خبرنگاران شهرستان در انعکاس اخبار مثبت همراهی کنند، نمی‌گوییم ایراد وجود ندارد ولی اخبار مثبت و سازنده خوبی در شهرستان انجام می‌شود و خبرنگاران به موقع در انعکاس آن اهتمام داشته باشند.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اداری علاوه بر اطلاع‌رسانی به موقع جهت پوشش خبری شهرستان مکلف به پاسخگویی به اصحاب رسانه هستند، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی به موقع جهت پوشش اخبار باعث می‌شود خبرنگاران بتوانند بهتر در این زمینه فعالیت و حضور داشته باشند.
حیدری‌آزاد با تاکید بر اینکه انتقاد با توهین و تخریب متفاوت است، گفت: قلم مبارک است و خداوند در قرآن کریم به آن سوگند یاد کرده ولی اگر آن را به موارد غیراخلاقی از جمله تهمت، توهین و تخریب آلوده کنیم قداست را از آن می‌گیریم.
وی افزود: انتقاد سازنده می‌تواند موجب رفع مشکلات باشد واگر همراه با راهکار سازنده باشد باید مورد توجه قرار گیرد.

Share