اخبار اختلاس و فساد‌ زانوی مردم را برای مقاومت در برابر فشار‌ها سست کرده است

غلامعلی جعفرزاده‌ ایمن‌آبادی با اشاره بر فشار‌های شدید اقتصادی در شرایط کنونی بیان کرد: باید کمی آرام باشیم و نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشیم و اعتماد مردم به نظام را نابود نکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از رویداد۲۴، برخی فعالان سیاسی ایران معتقدند موضوعی که بیش از همه می‌تواند نظام جمهوری اسلامی را به خطر بیندازد، چشم‌پوشی دستاورد‌های قبلی و متهم کردن مدیران گذشته به فساد است. این موضوع بیش از دو دهه است که بطور خاص و پررنگ‌تر از همیشه دامن سیاستمداران را هم گرفته و نتیجه این برخورد‌ها و بگو مگوها، افزایش آمار بی‌اعتمادی مردم به مدیران ارشد نظام شده است.

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی از جمله چهره‌هایی است که معتقد است این رفتار باعث می‎شود مردم کل نظام را مقصر بدانند. او می‌گوید این روز‌ها شاهدیم که هر یک از مسئولانی که بنا به اقتضائات جامعه به پست دیگری منصوب می‎شوند، در فضای مجازی و رسانه شروع به افشاگری و تخریب مدیران پیش از خود در حوزه مربوطه می‎کنند.

وی افزود: این انتقادات و تندروی‎ها تیشه‎ به ریشه نظام است و کارکرد دیگری ندارد. گفتن اینکه مدیران گذشته هیچ کاری از پیش نبرده‌اند و تنها همه چیز را آشفته و بهم ریخته‎اند، فقط باعث سوءظن مردم می‎شود، زیرا مردم از خود می‌پرسند اگر این موضوع واقعیت دارد پس وظیفه دستگاه‌هایی که این مدیران را تایید می‌کنند چیست؟ واضح و روشن است که این رویکرد که متاسفانه روز به روز بر شدت آن هم افزوده شده فقط مشروعیت نظام را زیر سوال می‌برد و این روش مدیران به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه برداشت افکار عمومی از این درگیری‌ها بین مدیران سیاسی تنها جنگ قدرت است، تشریح کرد: مردم به هیچ عنوان تصور نمی‎کنند که تخریب مسئولان توسط یکدیگر به منزله مطالبه حق آن‎هاست. آنچه این نزاع‌های سیاسی برجای می‎گذارد تنها این تفکر است که مسئولان به دنبال انتقام‌گیری از یکدیگر هستند. به راستی در پی این تخریب‎ها در جواب فرزندان‌مان و ملت چه می‎توان گفت؟ جمهوری اسلامی از صدر تا ذیل در این فساد‌ها بوده است؟ آیا این تفکر صحیح است؟

نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس اظهار داشت: رفع اشکالات به وجود آمده به دست مدیران پیشین از ملزومات است، اما رسانه‎ای کردن یا بزرگ جلوه دادن کمبود‌ها فقط به اعتماد مردم نسبت به نظام لطمه می‌زند. مردم بر اساس نتایج مشهود و عملکرد هر یک از ارگان‎ها به خوبی تفاوت‎ها را درک و درست قضاوت می‎کنند و نیازی نیست که مدیران، گذشته را سیاه و عملکرد خود را سفید گزارش دهند.

نماینده رشت در ادامه گفت: متاسفانه در حال حاضر اکثر مردم قضاوت درستی نسبت به نظام ندارند، چرا که کل جمهوری اسلامی با این درگیری‎ها زیر سوال برده شده است. مردم هر یک از مدیران را بخشی از نظام جمهوری اسلامی می‎دانند و به همین دلیل با این افشاگری‎ها نسبت به مدیران سیاسی بدبین نمی‎شوند، بلکه کل نظام را مقصر می‎دانند.

او با اشاره بر فشار‌های شدید اقتصادی در شرایط کنونی بیان کرد: باید کمی آرام باشیم و نسبت به یکدیگر گذشت داشته باشیم و اعتماد مردم به نظام را نابود نکنیم. بهتر است مسئولان هم خود را پاک و منزه از هر گونه تقصیر و آلودگی نشان ندهند، چرا که مردم همه را یکی و سوار بر یک کشتی می‎دانند. در حال حاضر بحران‎های اقتصادی و تحریم‎ها به اندازه کافی به مردم فشار می‎آورد و اخبار هر روزه در خصوص اختلاس و فساد‌های گوناگون در ارکان مختلف جامعه تنها زانوی ملت را برای مقاومت در برابر این فشار‌ها سست خواهد کرد.

جعفرزاده افزود: در کشور‌هایی که ما مرتباً همه چیز آن‌ها را نفی می‌کنیم، می‌بینیم که روسای جمهور ادوار گذشته‌شان در کمال صمیمیت کنار هم می‌ایستند و عکس یادگاری می‌گیرند و حتی بر سر برخی موضوعات با هم همفکری می‌کنند، اما در کشور ما سیاستمداران بی‌محابا همدیگر را تخریب می‌کنند و تنها اگر مدیر پیشین شهید شده باشد به او و عملکردش احترام می‌گذارند که به نظر این برخورد هم به خاطر خجالت از خون شهید است.

او خاطرنشان کرد: مردم دیگر طاقت این را ندارند که بشنوند فلان مسئول «فتنه‌گر» یا فلان مسئول دیگر «خائن»، «منحرف» و «جاسوس» بوده است. افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند خیلی دل در گرو نظام و بقای آن ندارند، زیرا اگر داشتند، سکوت می‌کردند تا کشور و اعتماد مردم حفظ شود. من معتقدم نقش رسانه‌ها برای تمام شدن این جنگ‌های قدرت، کلیدی است و امیدوارم همه رسانه‌ها فضایی را ایجاد کنند که هیچ مسئولی نتواند به راحتی، گذشته را تاریک و خود را حق نشان دهد.

Share