بررسی وضعیت پروژه‌های شهری خمام با حضور مهندس جعفرزاده و دو مدیرکل

نازک‌کار لازمه حل مشکل کنارگذر رشت به خمام را اتمام آزادراه رشت به قزوین دانست و تصریح کرد: اگر وضع مالی دولت خوب و سرمایه‌گذار جذب می‌شد قطعاً ادامه آزادراه رشت به قزوین تمام می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا سید محسن حسینی ظهر امروز در جلسه بررسی پروژه شهری خمام در سالن اجتماعات این شهر با اشاره به تکمیل پروژه‌های آب این بخش اظهار کرد: برای تکمیل طرح‌های مطالعاتی جمع‌آوری آب‌های سطحی خمام که شامل چهار طرح است نیازمند ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی هستیم.

مدیرکل آب و فاضلاب شهری استان گیلان با اشاره به تغییر سازوکارهای سیستم تصفیه آب خمام گفت: با سیستم تعبیه‌شده جدید در شبکه فاضلاب آب در خمام، آب باکیفیتی را به شهروندان خمامی ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به فاز نخست بهره‌برداری از تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب آب گیلان افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته نمایندگان مجلس با سازمان برنامه‌وبودجه و بانک مرکزی مشکلات ارزی این پروژه حل‌شده و انتظار می‌رود در سال ۹۸ به لوله‌های آب شرب تزریق شود.

سال‌هاست به خاطر اجرای کنارگذر شهر خمام توسعه در این شهر با ضعف همراه است 

محمدرضا نازک‌کار نیز با بیان اینکه برای ساخت پل عابر نیت باید ایمنی مردم باشد اظهار کرد: در ساخت پل عابر پیاده اولویت باید ایمنی مردم باشد نه تبلیغات، درگذشته پل‌های عابر توسط اداره راه انجام می‌شد ولی چند سالی است که این کار به بخش خصوصی واگذارشده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان با خلاف دانستن ساخت‌وساز در محدوده ضلع خارجی جاده‌ها گفت: ماده ۱۷ ایمنی راه کشور ساخت‌وساز در ۱۲۲ متری ضلع خارجی جاده را خلاف اعلام کرده و همه موظف به اجرا آن هستند و نباید به دلایلی این قانون را حذف کنیم.

وی با تأکید بر اجرای مصوبات شورای ترافیک افزود: بحث سرعت کاه در معابر شریانی باید در شورای ترافیک مصوب و بعد اجرا شود که با این کار این مشکل حل خواهد شد.

نازک‌کار لازمه حل مشکل کنارگذر رشت به خمام را اتمام آزادراه رشت به قزوین دانست و تصریح کرد: اگر وضع مالی دولت خوب و سرمایه‌گذار جذب می‌شد قطعاً ادامه آزادراه رشت به قزوین تمام می‌شد که با اتمام این کار و پیگیری نمایندگان مجلس مشکل کنارگذر رشت به خمام هم حل خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان با اشاره به ضعف توسعه شهری در خمام بیان کرد: سال‌هاست به خاطر اجرای کنارگذر شهر خمام توسعه در این شهر با ضعف همراه است که امیدواریم این مشکل به‌زودی حل شود.

  تقاطع غیر هم‌سطح تا میدان ولی‌عصر خانواده‌های زیادی را داغ‌دار کرده است

مهدی عاشوری نیز با خطرناک دانستن جاده از تقاطع غیر هم‌سطح تا میدان ولی‌عصر اظهار کرد: این‌ مسیر یکی از پرتردد و خطرناک‌ترین جاده است که تاکنون خانواده‌های زیادی را داغ‌دار کرده است که امیدوارم این مشکل رفع شود‌.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خمام یکی از علل مشکل در ضلع خروجی کمربندی را نقص قوانین ملی دانست و افزود: بعضی از قوانین است که دست ما را بسته و حتماً باید مسئولین و نمایندگان ورود کنند تا این مشکل رفع شود.

وی با تأکید بر اینکه شهر خمام در بحث مسکن مهر جز شهرهای برتر کشور بوده است خاطرنشان کرد: طبق آخرین سرشماری جمعیت ما ۲۳ هزار نفر بوده است ولی به علت بخش بودن با کمبود منابع مواجهیم.

در ادامه شهردار خمام با درخواست از آبفای گیلان برای اجرای طرحی جامع در خصوص فاضلاب شهری، گفت: اگر احداث تصفیه خانه‌ی مرکزی میسر نیست این‌کار به صورت محله‌ای یا منطقه‌ای پیش‌بینی گردد و شهرداری نیز در خصوص واگذاری زمین برای احداث آن آماده‌ی همکاری است.
موسی فکور بر لزوم همکاری آبفای گیلان برای واگذاری لوله به شهرداری برای کاهش هزینه‌ها تاکید کرده و افزود: درحال حاضر مقصد تمام لوله‌گذاری‌هایی که برای فاضلاب صورت می‌گیرد رودخانه‌ها بوده که مشکلات زیست محیطی را رقم می‌زند.

گفتنی است، مشکل جاده در تقاطع غیر هم‌سطح تا میدان ولی‌عصر، پل عابر پیاده، مشکل در ضلع خروجی کمربندی، کمبود منابع ازجمله مشکلاتی بودند که مسئولان محلی به آن اذعان کردند.

Share